Ви тут:
Суспільство Україна 

10 травня минає 5 років арешту Олега Сенцова у РФ

У травні 2014 року українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму за звинуваченням в організації терактів на півострові.

Про те, що 10 травня минає 5 років арешту режисера у Російській Федерації, на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Міністр культури України Євген Нищук.

“Олег Сенцов — людина, яка змінила хід міжнародних політичних переговорів і новітньої світової політики, ставши символом заручників Кремля, які незаконно утримуються за ґратами в Росії та на окупованих українських територіях. Не раз у Брюсселі обговорення України розпочиналося саме з вимог світових політичних організацій і впливових політичних гравців звільнити Олега Сенцова. “Do you remember?” — це заклик світові й риторичне нагадування, що в ХХІ столітті ми досі маємо вияви світового тероризму, форми політичної диктатури й пропаганди, коли на чорне кажуть, що це біле, коли проти людини можуть «склепати» справу й звинуватити в тому, чого вона не робила”, – йдеться у дописі.

Також Євген Нищук зазначив, що дуже важливо, щоб питання про звільнення Олега Сенцова стало основним на засіданні Комітету міністрів Ради Європи, яке відбудеться 16-17 травня у Гельсінкі.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму. Свій термін режисер відбуває на крайній півночі Російської Федерації в Лабитнангі.