Ви тут:
Суспільство Україна 

Завдяки закону про мовні квоти українська мова на вітчизняному ТБ досягла 92 %, – член Нацради з питань телерадіомовлення

Середній показник присутності української мови на українському телебаченні досяг рекордних 92%. Про це у Фейсбук повідомив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

Він пов’язує це із впровадженням державою мовних квот на телебаченні два роки тому.

“Популярні російськомовні журналісти нарешті ведуть передачі українською мовою. Новини практично повністю україномовні. Фільми озвучуються або дублються українською”.

Закон про квоти, на думку Костинського, не є ідеальним: спікери – гості інформаційних передач – мають право спілкуватися будь-якою мовою, дія закону поширюється тільки на мову ведучих, дикторів і репортерів, а власні російськомовні фільми і передачі телеканали мають право лише титрувати. Але це не не створює завад потужному послідовному впровадженню української мови на українському телебаченні.

“Чи не вперше ефір телеканалів на сході і заході, на півдні, в центрі і на півночі звучить однаково – українською. Українська мова фактично об’єднала Україну. Закон про мовні квоти, що був прийнятий 2 роки тому, підготував ґрунт для ухвалення нового закону – про українську мову. Саме цей, новий, закон посилить експансію української в українському телерадіоефірі”, – зазначив він. 

 

поширити новину: