Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Японський науковець Дайсуке Адаті провів лекторій для студентів ПНПУ

Доктор філологічних наук, доцент Центру слов’янсько-євразійських досліджень Університету Хоккайдо, відомий гоголезнавець Дайсуке Адаті (Саппоро, Японія) прочитав для студентів факультету філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка цікаві лекції на теми: «SNSу Японії» та «Японська культура молоді».

Про це повідомили у Полтавському педагогічному університеті.

Лекції відбулися на базі Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури (директор – професор Ольга Ніколенко) в аудиторії українсько-японської дружби «Sakura». Виступи прослухали і викладачі та гості Міжнародної науково-практичної конференції «XIV Гоголівські читання» (науковці, вчителі, методисти).

Доцент Дайсуке Адаті висвітлив питання розвитку Social Networking Service у Японії та їх поширення серед різних вікових груп, особливо серед молоді. Він розповів про популярні Інтернет-мережі, а також наголосив на тому, що мешканці Японії схильні дуже обережно ставитися до SNS.

Японський науковець також представив актуальні в Японії жанри мистецтва, особливості молодіжної культури та зміни в ставленні до світу. Він відзначив, що в сучасний період глобальних катаклізмів (соціальних, природних, техногенних та ін.) найбільш цінними життєвими компетентностями в Японії вважають турботу про оточуючих, уміння вгадувати атмосферу («читати повітря») і концепцію «зв’язку» з іншими людьми. Замість «показу себе» в Японії утверджується модель людини скромної, здатної до самоспостереження, самокерування, самовдосконалення у праці, постійної внутрішньої роботи над собою, дружніх стосунків з іншими.

По завершенню лекцій японському фахівцю щиро подякувала декан факультету філології та журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка, доцент Оксана Кирильчук. Вона відзначила важливість укріплення міжнародних зв’язків у галузі науки та освіти.

Ректор ПНПУ імені В.Г. Короленка, доктор філологічних наук, професор Микола Степаненко зустрівся із доцентом Дайсуке Адаті для обговорення подальших кроків співпраці між Центром слов’янсько-євразійських досліджень Університету Хоккайдо та українськими науковцями. На зустрічі були присутні доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Ольга Ніколенко, декан факультету філології та журналістики, доцент Оксана Кирильчук.

Зустрічі з японським науковцем Дайсуке Адаті відбулися в дружній і творчій атмосфері.

Ректорат, викладачі, студенти ПНПУ імені В. Г. Короленка висловлюють щиру подяку шановному Дайсуке Адаті за участь у Міжнародній науково-практичній конференції «XIV Гоголівські читання», цікаву пленарну доповідь про Миколу Гоголя та пізнавальні лекції. До нових зустрічей на полтавській землі! Ласкаво просимо!