Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Які солодощі погано впливають на стан зубів

Солодощі, які мають у твоєму складі цукор, погано впливають на стан зубів. А при постійному вживанні це призводить до виникнення карієсу.

Стоматолог Ольга Бистрова розповіла, як певні види солодощів впливають на зуби, передає 24 канал.

1. Печиво, сушки, булки, тортики, тістечка та інші хлібобулочні вироби

При пережовуванні перетворюються на в’язку і липку масу, яка міцно прилипає до зубів і затримуємося на них надовго. Крім того, це прості вуглеводи. Їх переварювання (розщеплення) починається в порожнині рота. При цьому утворюються різні кислоти.

Тривале знаходження залишків такої їжі в порожнині рота сприяє стійкому зниженню pH (закисленню). Це й створює сприятливі умови для розвитку карієсу.

2. Льодяники, карамель, цукерки на паличках, чупа-чупси

Ці солодощі занадто довго знаходяться в ротовій порожнині. На розсмоктування таких солодощів йде іноді і 15 і 30 хвилин. Далі схема така ж – тривале зниження pH велика кількість кислот карієс.

Крім того смоктальні цукерки майже на 100% складаються з цукру. По суті, карамель – це варений цукор, який не корисний не тільки для зубів, але і для все організму.

3. Шоколадні цукерки

Вони теж перетворюються на липку та в’язку масу при пережовуванні і містять цукор. Тому звичайні шоколадки і шоколадні цукерки точно також не корисні для зубів.

Сухофрукти і пастила для зубів теж не є корисними солодощами. Бо хоч і містять «фруктовий, природний, натуральний цукор», але по факту це все одно прості вуглеводи, при травленні яких утворюються кислоти, які призводять до карієсу. Крім того, вони теж липкі, прилипають до зубів і затримуються на них надовго.

Найкориснішим серед солодощів є гіркий шоколад без цукру. Какао боби містять теобромін. Вчені встановили, що ця речовина виступає провідником кальцію в емаль. Буквально допомагає емалі “насититься” кальцієм.

Стоматолог радить вживати солодощі в міру і без фанатизму.