Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

«Як зареєструвати юридичну особу он-лайн», – Людмила Григор’єва

На сьогоднішній день зареєструвати юридичну особу можливо навіть не виходячи з дому, за допомогою електронного сервісу Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції», який знаходиться за посиланням: https://online.minjust.gov.ua.

Державна реєстрація юридичних осіб проводиться відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Для того, аби зареєструвати юридичну особу он-лайн, підприємцю потрібно увійшовши до персонального кабінету «Он-лайн будинку юстиції», подати документи на державну реєстрацію юридичної особи та на включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Для он-лайн реєстрації необхідно мати електронний цифровий підпис (далі – ЕЦП). Отримати ЕЦП можна в Акредитованому центрі сертифікації ключів органів юстиції, Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД ДФС) або в інших акредитованих центрах сертифікації ключів, які надають такі послуги (наприклад, банк може безкоштовно видавати ЕЦП своїм клієнтам).

Отримавши ЕЦП, можна приступити до он-лайн оформлення заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи.

Одним з перших кроків буде заповнення заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи (Форма №1). Після заповнення заяви необхідно додати відскановані копії рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи, один примірник установчих документів, примірник електронного розрахункового документа, засвідченого ЕЦП, що підтверджує внесення адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи.

У разі утворення юридичної особи на підставі модельного статуту, у заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи проставляється відповідна відмітка з посиланням на типовий установчий документ.

У випадках, що передбачені законом, додатково подається копія рішення органів Антимонопольного комітету України або Кабінету Міністрів України про надання дозволу на узгоджені дії або на концентрацію суб’єктів господарювання.

У разі державної реєстрації юридичної особи, засновником (засновниками) якої є іноземна юридична особа, додатково подається документ про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місцезнаходження, зокрема витяг із торговельного, банківського або судового реєстру.

Також в електронній формі подається документ, що засвідчує повноваження особи яка подає документи.

Після заповнення система направить заяву на загальний огляд, під час якого останню необхідно перевірити на помилки.

Завершальним етапом є підписання заяви за допомогою вже наявного власного ЕЦП та її надсилання.

Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» документи подані в електронній формі розглядаються так само, як і у паперовій формі протягом 24 години після надходження документів, крім вихідних та святкових днів.

Після цього на порталі електронних сервісів з’явиться інформація про державну реєстрацію юридичної особи у формі витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації Людмила Григор’єва