Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Як запрацював “Електронний рецепт” на Полтавщині

З 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», почали отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. У медичних закладах Полтавщини, які надають первинну допомогу, також запрацювавЕлектронний рецепт” Однак такий рецепт може отримати тільки той пацієнт, який підписав декларацію із сімейним лікарем.

Перехід на електронну систему за програмою Ehealth в області відбувається поступово та впевнено. Протягом минулого тижня до програми долучилося ще 2 аптечні заклади. На даний час 230 аптек і аптечних пунктів Полтавщини видають ліки за електронним рецептом”, – повідомив заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, начальник управління  Ігор Куделич.

Читайте також: Як пацієнту отримати електронний рецепт

Щоб відпускати ліки за електронним рецептом, аптеки мають підписати угоду з Національною службою здоров’я України.

“Практика відпуску ліків за електронними рецептами й надалі розвиватиметься в Україні. Згодом майже всі ліки, в незалежності чи за програмою “Доступні ліки” чи ні, будемо купувати за рецептом”, – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Читайте також: Де на Полтавщині отримати “Доступні ліки” за електронним рецептом

“Національна служба здоров’я України уклала договори з 42 юридичними особами – аптечними закладами області. Серед них приватні установи, комунальні аптеки та ФОПи. З 1 квітня наші лікарі виписали 15 тис. 474  рецепти, з них  4 тис. 549 – відпущено в аптеках. Робота аптечної мережі трохи трохи уповільнює процес. Досить активно, поки що, працює мережа ТОВ “Ліки Полтавщини”, – розповів Ігор Куделич.

Зараз Полтавщина на 8-му місці серед регіонів України щодо виписаних електронних рецептів. Щодо відпущених рецептів Полтавська область займає 9 місце.  Найбільше рецептів виписують у Полтаві.