Ви тут:
Суспільство Україна 

Як не боятись публічних виступів: розповіла Уляна Супрун напередодні дебатів на “Олімпійському”

Напередодні передвиборчих дебатів на НСК “Олімпійський” очільниця МОЗ Уляна Супрун дала кілька порад, як підготуватися до публічних виступів.

Зазначається, що головне – навчитися контролювати свої емоції. 

Кілька порад від пані Супрун для готовності до публічних виступів. Вони допоможуть підготуватися, навіть, якщо часу залишилося обмаль:

  • Правильна постава. Підніміть плечі і заведіть їх назад, опустіть лопатки. Розкрийте грудну клітину, але лишайтеся розслабленими. Шия має бути прямою – так ніщо не перетискатиме голосові зв’язки. 
  • Опануйте страх. Спробуйте уявити, що ваша аудиторія – десятки тисяч людей – щойно встали і в піжамах. Всі сонні, непричесані, а ви такі свіженькі, в голові ясність, зараз їм розкажете. Нічого страшного із вами не станеться – усвідомте це. 
  • Знайдіть точку опори. Розставте ноги на ширині плечей, тримайте в руках мікрофон, картки із планом доповіді. Якщо ви будете розмахувати руками чи не знатимете, де їх подіти, ваша тривожність лише посилиться.
  • Інша точка опори — це очі людей, до яких ви звертаєтеся. Не ховайте очі, не дивіться в порожнечу. Саме візуальний контакт допоможе вам тримати увагу та отримувати зворотній зв’язок: чи вас розуміють, чи людині цікаво, наскільки вона з вами згодна чи готова заперечити. 
  • Пийте воду. Наша фірмова порада особливо важлива, коли в роті пересохло, а по спині тече піт – так діє адреналін.
  • Будьте в темі. Що краще ми орієнтуємося в темі, про яку говоритимемо, то впевненіше почуваємося під час промови. Продумайте питання, які вам можуть задати, і що ви на це будете відповідати. Під час промови думайте про тему, а не про слухачів.
  • Не бійтеся пауз — це вам вони здаються вічністю, а слухачі можуть і не помітити. Навіть якщо ви забули слово чи збилися із думки, спробуйте знайти підказку в презентації, картках із планом, чи віджартуватися.
  • Практикуйтеся. Якщо це промова – напишіть її план, текст, і кілька разів розкажіть дзеркалу, близьким чи зніміть це на відео. Якщо це дискусія, прямий ефір на радіо чи телебаченні, чи навіть дебати – шукайте практики. Що більше ви тренуєтеся, то краще ви добираєте лаконічні та зрозумілі відповіді експромтом. 
  • Заспокійливе, але не алкоголь. Алкоголь справді знімає тривожність в короткостроковій перспективі, і навіть може покращити вміння говорити іноземними мовами.

поширити новину: