Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Відповідальним батькам держава гарантує підтримку», – Олег Тимченко

Дбати про різнобічний розвиток дитини (як фізичний, так і моральний), сприяти розвитку їхніх здібностей, виховувати повагу до інших – одні з основних завдань батьків, покладених на них законодавством.

В свою чергу, держава підтримує батьків, які ставляться до виховання дітей відповідально. Нині діють кілька таких ініціатив.

#ЧужихДітейНеБуває

(ініціатива Міністерства юстиції України)

В неповних сім`ях діти також мають право на належне утримання. Тому дана ініціатива покликана ліквідувати заборгованості з виплати аліментів, що створювалися роками. Сьогодні не платити аліменти невигідно. До неплатників застосовують суттєві обмеження:

  • Заборона виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю, полювати.

  • Штрафні санкції від 20 до 50% від суми боргу.

  • Суспільно корисні роботи.

  • Конфіскація та продаж активів майна боржника.

Відповідно, збільшили мінімальний рекомендований розмір аліментів та із виплат батьків-нерезидентів не вираховується податок.

Податкова знижка на розвиток дитини

Податкова знижка – сума, що повертається державою зі сплаченого батьками податку на доходи.

На даний час отримати знижку можна на оплату навчання дитини у дитячих садочках, гуртках, секціях, школах, профтехучилищах, коледжах, закладах вищої освіти. Її орієнтовний розмір – 18% від фактично сплаченої за навчання суми.

Щоб отримати податкову знижку необхідно:

  • Оплатити навчання та зберегти квитанцію про оплату для податкової.

  • Отримати від роботодавця довідку про доходи.

  • До 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік.

  • Подати документи на отримання податкової знижки до ДФС за місцем реєстрації.

#МуніципальнаНяня

(ініціатива Міністерства соціальної політики)

Дана ініціатива спрямована на відшкодування витрат на няню для дитини до 3-ох років. З першого січня 2019 року сума, яку повертає держава – 1626 гривень щомісяця. Сплачуються гроші за кожну дитину, якій надається послуга з догляду. Бути нянею може особа, зареєстрована як фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) чи працівник юридичної особи, що надає послуги догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10).

Щоб отримати відшкодування необхідно:

  • укласти договір з муніципальною нянею;

  • звернутися у відділ соцзахисту відповідної ради за місцем проживання з відповідним пакетом документів (копія офіційно укладеної угоди, документи, що підтверджують оплату послуг няні, паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, свідоцтво про народження дитини, заява на отримання компенсації).

Варто наголосити, що усі ці ініціативи уряду спрямовані на те, щоб українські діти стали більш захищеними, а батьки – відповідальніше ставилися до виховання малечі.

Начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег Тимченко

поширити новину: