Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В Полтавському педуніверситеті презентували проект «Бранці Кремля»

11 квітня 2019 р. у межах просвітницьких заходів Міністерства інформаційної політики України в ПНПУ імені В.Г. Короленка відбулася презентація документального проекту «Бранці Кремля». Його представив заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін. Також посадовець ознайомив присутніх викладачів і студентів з особливостями спеціальних інформаційних операцій, які здійснює Росія проти України. Він проілюстрував свої тези на прикладах з російської пропаганди, йдеться на сайті вишу.

Координаторка проекту «Бранці Кремля» Олена Жемчугова розповіла про те, що через показ документальних фільмів і подібні зустрічі з молоддю можна донести до громадян неупереджену інформацію про драматичні події в державі. У короткій версії стрічки йдеться про окупацію й анексію Криму, котру здійснила РФ навесні 2014 р. Героями фільму з-поміж інших стали політичні в’язні, члени Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров, яких удалося визволити завдяки міжнародному тиску.

Про ситуацію на Донбасі короленківцям із перших уст розповів Герой України, учасник партизанського спротиву на Луганщині, радник міністра інформаційної політики з освітніх програм Володимир Жемчугов, який майже рік пробув у полоні бойовиків так званої «ЛНР». Він наголосив, що події на Сході України – не «громадянська війна», у чому переконує світ Росія, а пряма та спланована російська агресія, реалізована в гібридний спосіб. Протистояти їй можна військовим, економічним і політико-дипломатичним способом, зміцнюючи армію, запроваджуючи нові санкції та посилюючи тиск міжнародної спільноти на країну-агресора. Володимир Жемчугов наголосив, що війна триває не лише безпосередньо на полі бою, але й в інформаційній сфері. Під час зустрічі всі охочі мали змогу поставити гостям запитання в режимі «вільного мікрофону» й отримати видання, присвячені темі українських полонених.