Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В Чутівському районі відновлять міст через річку Свинківку

Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ облдержадміністрації Тимофій Голбан ініціював ремонт мосту через річку Свинківку у Флорівці. Цією спорудою не займалися більше 30 років, повідомили у прес-службі Полтавської ОДА.

Село Флорівка Чутівського району розташоване на березі річки Свинківки. Міст тут побудували ще за радянських часів «господарським» методом – без будь-якої документації, просто вбили металеві труби й заасфальтували. Він невеликий: ширина близько 6 м, довжина – 12 м, і вже значно просідає. Відповідно до проведеної перевірки міст в аварійному стані.

Флорівка знаходиться біля Петрівки, де розташований перезавантажний пункт добрив. Відповідно багато вантажівок і великий потік транспорту, який майже знищив міст.

Оскільки ситуація складна, Полтавська ОДА прийняла рішення про капітальний ремонт мосту. Його відновлюватимуть за сучасними технологіями. Т.в.о. голови облдержадміністрації Роман Товстий наголошує, що такі ремонти необхідно проводити систематично:

– Мости – це важливі дорожні артерії. Проте багато з них на Полтавщині в аварійному стані. Ситуація з мостом у Флорівці – не виняток із правил. Ремонт споруди – обов’язкове до виконання завдання. Систематично відновлюємо занедбані автошляхи.

Проектувальники пропонують оптимальний варіант для невеликих річок – відновлення за прикладом «трубних мостів». В їх основі – гофровані труби. Такий міст досить надійний і водночас його створення – найекономніший серед інших варіантів. Ремонт проведуть на засадах співфінансування.

За словами Тимофія Голбана, ремонт мосту відкладати не можна:

– Якщо міст впаде – село роз’єднається. Іншого шляху сполучення там немає. Крім того, через нього лежить дорога до Полтави. Затягувати не можна. Плануємо цього року почати роботи. За нашими підрахунками, це займе близько 3 місяців. На час ремонту облаштуємо тимчасову об’їзну дорогу.

Нагадуємо, що нині Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ облдержадміністрації займається ще й капітальним ремонтом мосту в селі Засулля. Востаннє роботи там проводили понад 60 років тому. Цього року ремонт планують закінчити.

поширити новину: