Ви тут:
Суспільство 

Українські військові льотчики успішно виконали завдання українсько-данської операції “Північний сокіл — 2019”

З Гренландії до України повернувся екіпаж транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України, який брав участь у спільній українсько-данській операції “Північний сокіл — 2019”. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

Операція відбувається одинадцятий рік поспіль. Головне її завдання — доставка пального на данську полярну станцію “Норд” літаком Іл-76МД. Цього року групу українських авіаторів очолював старший інспектор-льотчик управління авіації Командування Повітряних Сил полковник Сергій Артеменко.

Вже вкотре, екіпажі бригади транспортної авіації з Мелітополя продемонстрували високий професіоналізм під час здійснення польотів у складних кліматичних умовах Крайньої Півночі.

Полковник Сергій Артеменко повідомив, що за місяць військові льотчики провели в полярному небі понад 100 годин. Здійснили 44 рейси з авіабази ВПС США “Туле” до данської полярної станції “Норд” та у зворотному напрямку. При цьому, перевезли понад 600 тонн пального та майже 20 тонн іншого вантажу.

“Майже щодня ми виконували по два рейси. Умови польоту і підготовки до нього сильно відрізняються від українських. Тут майже завжди обмежена видимість, швидко змінюються метеорологічні умови, обмежена й кількість навігаційних засобів. За умов наднизьких температур повітря не менш складне й обслуговування авіаційної техніки. Усе це вимагає від екіпажу неймовірних зусиль, досвіду та навичок, — повідомив полковник Сергій Артеменко.

“Офіцер додав, що цього року 5 представників наземної служби та 4 військовослужбовці льотного складу до виконання завдання у Гренландії залучались вперше. Тож Повітряні Сили поповнилися особовим складом із досвідом роботи в екстремальних умовах Крайньої Півночі”, – йдеться у повідомленні.

 

поширити новину: