Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна і Словаччина здатні забезпечити сталий транзит газу до ЄС, – Володимир Гройсман

Україна і Словаччина здатні забезпечити сталий транзит газу до Європейського Союзу – на відміну від Росії, яка ніколи не зможе гарантувати безпечні поставки палива.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спільної прес-конференції з Прем’єр-міністром Словацької Республіки Петером Пеллегріні.

Володимир Гройсман нагадав, що саме Словаччина свого часу стала однією з перших країн, яка протягнула руку енергетичної допомоги Україні.

«І зараз ми разом розглядаємо проект «Північний потік-2», як ще один вид гібридної зброї. Росія ніколи не зможе забезпечити безпеку транзиту через треті маршрути. Натомість Україна і Словаччина через використання української ГТС здатні це забезпечити», – сказав Володимир Гройсман.

У свою чергу Глава Уряду Словаччини наголосив, що словацькі компанії зацікавлені брати участь у роботі майбутнього консорціуму з управління українською газотранспортною системою  і планують брати участь у реконструкції ГТС.

«Ми відхиляємо проект «Північний потік-2». Це буде шлях в обхід України і Словаччини, і він нестиме негативні наслідки для обох країн. А наші країни – Україна і Словаччина – хочуть продовжувати транзит газу. Мене дуже тішить, що Україна хоче створити консорціум по ГТС. Словацькі фірми хочуть брати участь у реконструкції ГТС», – зазначив він.

поширити новину: