Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Учням Полтавщини подарували світловідбивні брелоки та розповідали про правила дорожнього руху

В рамках реалізації обласної Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху працівники Управління інфраструктури облдержадміністрації спільно з інспекторами зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Полтавській області протягом квітня 2019 року відвідали 37 навчальних закладів в Лохвицькому (7 закладів), Решетилівському (8 закладів), Новосанжарському (5 закладів), Великобагачанському (11 закладів) та Глобинському (6 закладів) районах.

Вони проводили навчально-виховні бесіди про дотримання правил дорожнього руху. Особливим сюрпризом для школярів стали світловідбиваючі стильні брелоки, або як їх ще називають «флікери».

 

Відомо, що їхнє використання дозволяє знизити травматизм та смертність на дорогах в 6-8 разів. Під час руху автомобіля з увімкненим ближнім світлом фар водій може помітити пішохода на відстані 25-30 метрів. Але якщо людина носитиме світловідбивачі, то відстань її видимості збільшиться до 130-150 метрів! А з дальнім світлом фар водій бачитиме пішохода на відстані від 300 до 400 метрів.

За час реалізації заходів Програми забезпечено світловідбивними  елементами 8 670 учнів області.

Крім цього, з 6 по 12 травня цього року Україна долучиться до проведення 5-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху ООН, що пройде під гаслом «Лідерство в галузі безпеки дорожнього руху». Його метою є привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяння вихованню дорожньої культури серед населення та об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей і травм, адже в Україні найбільша смертність на дорогах з-поміж усіх європейських країн.

Довідково:

Обласна Програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2018 – 2020 роки затверджена рішенням пленарного засідання 20 сесії обласної ради 7 скликання від 12.07.2018 №751.

Метою Програми є підвищення рівня безпеки дорожнього руху на території області, зниження рівня дорожньо-транспортних пригод та тяжкості їх наслідків, створення безпечних та комфортних умов для учасників дорожнього руху, а також поліпшення координації діяльності територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у сфері безпеки дорожнього руху.

Реалізація заходів Програми дасть змогу:

1. Зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод, кількість загиблих та травмованих внаслідок дорожньо-транспортних пригод, знизити ступінь тяжкості дорожньо-транспортних пригод та їх негативні наслідки.

2. Зменшити рівень дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

3. Підвищити рівень дотримання Правил дорожнього руху його учасниками.

4. Підвищити рівень свідомості та відповідальності учасників дорожнього руху.

5. Поліпшити стан вулично-дорожньої мережі та дорожньої інфраструктури;

6. Посилити координацію дій відповідних органів для формування та реалізації політики у сфері безпеки дорожнього руху.

Система Orphus