Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

У Шишацькій громаді взялись контролювати, як утилізовують сміття

У Шишацькій громаді починає запроваджуватися загальносуспільна практика, що передбачає покарання за невиконання умов цивілізованого співжиття.

З цією метою нещодавно приступив до виконання професійних обов’язків старший інспектор з благоустрою Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Шишацької селищної ради Олександр Латишев. У структурі Управління передбачені дві такі посади, однак поки що одна залишається вакантною, повідомляє  прес-служба Шишацької селищної ради.

З роз’яснень правил благоустрою старший інспектор розпочав свою роботу по Шишаках. Усім суб‘єктам господарювання він наголосив на їхній безпосередній відповідальності за утилізацію сміття: кожен повинен укласти договір на вивезення сміття з підприємством, що надає такі послуги, або самотужки, але все одно платно вивозити тверді побутові відходи на санкціоноване сміттєзвалище. Також усі – і фізичні, і юридичні особи – мають утримувати прилеглу територію в належному стані. Це найелементарніші вимоги, так би мовити, ази благоустрою.

У підсумку перших тижнів роботи інспектора – 28 попереджень, 16 приписів, три протоколи. На перший протокол вже є рішення адмінкомісії при виконавчому комітеті селищної ради. За випалювання трави на порушника накладено штраф (мінімально можливий) 340 гривень. Максимальна сума штрафу, яку, спираючись на протокол інспектора, може накласти адміністративна комісія, – 1700 гривень. Якщо за 15 днів порушник не сплатить штраф, рішення комісії передається до виконавчої служби і тоді покарання подвоїться.

Адміністративна комісія складається з семи осіб і розглядає протоколи інспектора з благоустрою двічі на місяць. Протокол – це крайня міра. Спочатку інспектор вручає порушнику попередження або припис. Попередження – це сигнал, на який можна і треба зреагувати негайно, тобто усунення  такого порушення правил благоустрою не вимагає значних зусиль чи тривалого часу; припис видається у разі, якщо на ліквідацію порушення потрібен час і відповідні умови. Але невиконання і попередження, і припису однаково тягне за собою складання протоколу, а далі – адмінкомісія і вся описана вище ситуація.