Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві визначили лауреатів премії ім. Панаса Мирного

Під головуванням заступника голови облради Анатолія Ханка відбулося засідання журі премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного. Журі ознайомилося з матеріалами, поданими на здобуття премії в чотирьох номінаціях.

Традиційно, найбільше претендентів виявилося в номінації «Література. Літературознавство», навколо неї ж виникло й найбільше дискусій.

 

Врешті, премію вирішили розділити між двома номінантами — Тетяною Кльоктою, членом Національної спілки письменників та літературно-мистецького об’єднання Зіньківщини «Свічадо» за збірку поезій «Між Богом і травою» та поетесою Валентиною Матущак, яка почала писати в 70 років, за збірку віршів «Усе, що маю».

У номінації «Журналістика. Публіцистика» більшість голосів отримав член правління Полтавського обласного відділення Українського фонду культури, доцент кафедри журналістики Полтавського національного педуніверситету Гліб Кудряшов. Його книга «Любове ніжна моя, не відлітай…» вміщує публіцистичні нариси, статті, діалоги та спогади про Раїсу Кириченко.

У номінації «Мистецтво» відзначили члена Національної спілки художників України Миколу Грибана за цикл робіт «Земля Полтавська», а в номінації «Народна творчість, народні ремесла» — майстриню з лялькарства, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Наталію Свиридюк за творчий доробок.

Нагородження лауреатів відбудеться 13 травня, решта номінантів отримають грамоти обласної ради.

 

поширити новину: