Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вивчали європейський досвід історичної демографії

У Полтавському національному педуніверситеті імені В. Г. Короленка відбувся міжнародний методологічний семінар «Кліометрія та історія родини в Центрально-Східній Європі ранньомодерного часу». Його співорганізаторами виступили Центр історико-антропологічних досліджень нашого університету, Київська школа економіки та факультет історії Варшавського університету.

У перший день роботи відбувся воркшоп «Не тільки демографія! Застосування аналізу даних в історичних дослідженнях». Його провів доктор соціології, викладач Київської школи економіки, голова наглядової ради CEDOS Тимофій Брік. Він розповів про можливості застосування статистичних і соціологічних методик в історичних дослідженнях. Аналіз даних допомагає історику розширити коло питань до «малих історій» та по-новому поглянути на давно усталені в науковій літературі твердження.

Продовжив роботу семінару воркшоп «Європейські системи родини: від мікродосліджень до глобальної перспективи, або про вигоди BigData». Професор Міколай Шолтисек розповів про наслідки цифрової революції для історичної демографії та поділився досвідом створення інтегрованих баз даних. Він зазначив, що останні стали викликом «старій школі» історичних демографів, дослідження яких базувалися на узагальненні даних, отриманих на прикладі локальних спільнот чи їх невеликих регіональних скупчень. На противагу їм, мікродані, інтегровані в базах NAPP (North Atlantic Population Project), дозволяють порівнювати системи родин не лише на мікрорівні, а й у перспективі глобальних моделей.

 

поширити новину: