Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відкрилась міжнародна виставка карикатур “Карлюка-2019” (ФОТО)

У рамках фестивалю гумору “Карлюка-2019” сьогодні, 5 квітня, у великій виставковій залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відкрилась міжнародна виставка карикатур “Карлюка”, що цьогоріч проводиться вже вдев’ятнадцяте. Традиційно виставку відкривали маленький Карлюка та актор Полтавського облмуздрамтеатру ім. М.В. Гоголя Богдан Чернявський в образі Миколи Гоголя.

За багато років на “Карлюці” експонувались роботи карикатуристів з Великобританії, Сербії, Болгарії, Польщі, Росії, Бразилії, Словаччини, Туреччини, Азербайджану, Єгипту. Цього разу у Полтаві представлені роботи угорських карикатуристів.

Ми хочемо, щоб у полтавців та гостей міста був гарний настрій, справжнє свято гумору. Тут можна побачити роботи провідних карикатуристів не лише з України, а й світового рівня. Кожного року ми проводимо виставку карикатури з будь-якої країни світу. Теми угорців такі ж самі, які хвилюють зараз людей в усьому світі. Це екологія, мир, корупція, жарти”, – розповідає організатор виставки Михайло Шлафер.

Цього разу у Полтаві представлені роботи 8-ми угорських карикатуристів. Експозиція налічує 92 роботи.

Кожен угорський карикатурист працює в своїй темі. Вони висміюють кожен своє — хтось приказки, портрети людей, досягнення відомих особистостей. Я вперше в Україні. Дуже сподобалась Полтава, багато місць ми відвідали з самого ранку, у вас багато визначних місць — музеї, Біла альтанка, центр”, – розповів голова Асоціації угорських карикатуристів Іштван Келемен.

Окрім угорської експозиції, на виставці можна переглянути 86 робіт українського художника, ілюстратора, карикатуриста відомого журналу “Перець” Анатолія Василенка.

Варто зазначити, що сьогодні у Полтавському музеї авіації і космонавтики презентували локацію “Карлюка в космосі”. А о 18:30 у Галереї мистецтв відбудеться авторський вечір Ігоря Нікітіна і Сергія Кваші — акторів театру поезії і пісні “Надежды маленький оркестрик”.

Карлюка-2019 триватиме до 21 квітня.