Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбувся вебінар з Японією, присвячений Гоголю

На базі Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка за сприяння журналу «Зарубіжна література в школах України» (видавець і головний редактор Дмитро Лебедь) та Ukrainian-Japanese Slavonic Society відбувся міжнародний вебінар «Україна – Гоголь – Японія».

Трансляція вебінару здійснювалася із Sophia University (Токіо, Японія) та аудиторії українсько-японської дружби «Sakura» ПНПУ імені В. Г. Короленка (Полтава, Україна). Вебінар відбувся в межах Міжнародної науково-практичної конференції «XIV Гоголівські читання». У заході взяли участь понад 500 учасників – учителів, методистів, науковців із України та Японії.

Учені обговорили актуальні питання інтерпретації творчості Миколи Гоголя в контексті української та світової культур.

Професор Сусуму Нонака виступив із доповіддю на тему «Once again: «Чему смеетесь? Над собою смеетесь!..» – в контексте мировой литературы», він розкрив алюзії М. Гоголя крізь призму поезії Горація, а також відгомін гоголівських текстів у японській літературі.

Професор Сін’їті Мурата представив цікаву доповідь на тему «Тень Н. Гоголя: карнавальность и комическое в драматургии Михаила Булгакова», у якій висвітлив уплив М. Гоголя на драматургію XX століття.