Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

У Полтаві розпочинають встановлювати у багатоповерхівках будинкові лічильники гарячої води (АДРЕСИ)

Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі — Закон) на оператора зовнішніх інженерних мережстроком до серпня 2019 року покладено обов’язок забезпечити оснащення будівель вузлами комерційного обліку гарячої води.

У зв’язку з цим ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» зобов’язане протягом міжопалювального періоду цього року забезпечити встановлення у кожному будинку комерційного (будинкового) вузла обліку гарячої води, якщо там надається така послуга.

Згідно з положеннями частини 6 статті 3 Закону витрати на встановлення комерційних вузлів обліку покладаються на власників (співвласників) усіх приміщень у будівлі. Вартість комплексу робіт на встановленнярозраховується для кожної будівлі окремо.

Процедура оснащення будівель вузлами комерційного обліку, узгодження умов такого оснащення та вимоги до місць встановлення визначається Порядком оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнання інженерних систем для забезпечення такого обліку. Відповідно до нього співвласники кожного будинку протягом двох місяців мають повідомити ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» про (за своїм вибором):

1. згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих підприємством «Полтаватеплоенерго» умовах з відшкодуванням витрат на встановлення протягом п’яти років;

2. намір погодити з підприємством відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку (погодження іншого строку повернення коштів за встановлення, встановлення приладу комерційного обліку придбаного(их) власником (співвласниками) за власні кошти, тощо);

3. намір самостійно обладнати будівлю вузлом комерційного обліку в терміни, передбачені Законом, та у встановленому законодавством порядку.

При цьому споживачам слід розуміти, що в першому варіанті необхідний комплекс робіт здійснюватиметься ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» за рахунок кредитних коштів банківських установ, а тому розмір внеску напряму залежатиме від періоду його повернення. Зокрема, у разі відшкодування витрачених на облаштування коштів протягом двох років загальна сума внеску зменшиться майже на 30 відсотків порівняно із п’ятирічним терміном повернення коштів. А у випадку самостійного встановлення вузла комерційного обліку споживачам узагалі не доведеться сплачувати додаткові відсотки за користування кредитними коштами.

Невдовзі усі домогосподарства в будинках, де планується встановлення вузла комерційного обліку гарячої води, отримають повідомлення про намір встановлення вузла комерційного обліку ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго». У цих повідомленнях будуть зазначені орієнтовна вартість облаштування вузла та орієнтовний розмір внеску за його встановлення у розрахунку на одне приміщення (квартиру).

Саме ж повідомлення матиме такий вигляд:

Адресну інформацію щодо орієнтовної вартості встановлення вузла комерційного обліку гарячої води та орієнтовного розміру внеску за його встановлення для одного приміщення (квартири) можна знайти у таблиці, розміщеній нижче.

Якщо протягом двох місяців з дня отримання повідомлення власники (співвласники) не повідомлять ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» про обраний варіант із запропонованих або якщо вони повідомили про обрання другого чи третього варіанту встановлення вузла комерційного обліку, але не зробили цього протягом чотирьох місяців з дня повідомлення підприємством про намір встановлення, оснащення будівлі вузлом комерційного обліку відбуватиметься на умовах, запропонованих у повідомленні.

Рішення щодо умов встановлення комерційного засобу обліку гарячої води ухвалюється співвласниками багатоквартирного будинку на зборах у порядку, передбаченому статтею 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» . Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об’єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Про прийняте рішення необхідно повідомити на адресу, зазначену в повідомленні, не пізніше 12 червня поточного року.

У разі вибору співвласниками будинку встановити комерційний вузол обліку гарячої води на умовах, запропонованих ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», витрати на оснащення будинку таким вузлом підлягають відшкодуванню споживачами послуг з централізованого постачання гарячої води, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами гарячого водопостачання, шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку.

Внесок сплачуватиметься на рахунок ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» в порядку, визначеному у повідомленні про намір встановлення вузла комерційного обліку гарячої води. 

 

поширити новину: