Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві прохають заборонити будувати на місці масового вбивств людей

У 1941 році на вказаних ділянках німцями було розстріляно тисячі людей.

Більше про це йдеться у електронній петиції на сайті міської ради Полтави, автором якої є Торсинюк Василь Васильович.

“19.03.2019 р. на сайті міської ради було опубліковано проект рішення «Про проведення земельного аукціону в м. Полтава». Згідно якого на аукціон будуть виставлені земельні ділянки під номером 4, 5, 6, 7, 8 ,9, 10, 11. на території цих ділянок, за даними архіву СБУ, 23 листопада 1941р. були зібрані мешканці міста Полтава та прилеглих територій розстріляні і скинуті у рви, за один день було розстріляно близько 4-5 тис. мирних громадян. Ці вбивства були скоєні на ділянці по вулиці Пушкарівській поблизу «Красних казарм».
На ділянці, яка окреслена вулицею Навроцького та Гребінки, за даними архіву СБУ, з вересня 1941р. по вересень 1943р. знаходились концентраційні табори для військополоненних «Дулаг №151» та «Дулаг №205» в яких було знищено декілька десятків тисяч чоловік. Відомо що поховання з концентраційного табору «Дулаг №151» здійснювались у протитанковому рові”, – йдеться у документі.

Згідно з даними радянської пропаганди, 18 вересня 1941 р. до Полтави увійшли війська «Вермахту». Місто стало адміністративним центром Полтавського ґебіту. Військові дії IIї СВ, перетворили значну частину міста, в котрому на честь перемоги в Харківській операції з візитом перебував Адольф Гітлер, на руїни. Було знищено всі 83 підприємства, електростанцію, водогін, каналізацію, 2/3 житлового фонду, навчальні і медичні заклади, театри, бібліотеки… За даними часів радянської пропаганди було розстріляно і закатовано 18200 полтавців (переважно євреї), в тому числі 5087 дітей. До Німеччини вивезено 20800 осіб.

Система Orphus