Ви тут:
Оголошення Полтавщина Суспільство 

У Полтаві покажуть виставу про французьку сторінку життя Короленка

До Дня Європи в Україні Аматорський театр “Малафея” покаже у Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Короленка виставу “Французька сторінка у житті Короленка”.

На початку 1914 року Володимир Короленко отримує звістку про вагітність молодшої доньки Наталки та разом з дружиною й старшою донькою Софією їде до Франції. Письменник оселяється в Ларденах поблизу Тулузи та працює над підготовкою до видання повного зібрання творів. Разом з зятем Костянтином Ляховичм він їде з Франції на лікування в Німеччину. Саме там Короленко отримує тривожну звістку про передчасні пологи Наталки. Після повернення до Франції письменник дізнається про початок першої світової війни. З хвилюванням та гіркотою він говорить про трагедію світового масштабу, про сотні скалічених людських доль. Центральним епізодом вистави є сцена з оповідання В. Короленка «Полонені». Попри війни і світові катастрофи життя не припиняється. Продовжують народжуватися діти, люди радіють новому сонцю та початку нового дня. В.Г. Короленко стає дідусем і вся його родина відчуває себе щасливою.

“Не пропустіть цю можливість, адже подія відбувається лише один раз на рік!” – закликають організатори.

Вхід на виставу – безкоштовний, але реєстрація обов’язкова – у приват Alona Mykolayenko або за тел. 0669385802 (в робочий час).

поширити новину: