Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорили підготовку до оздоровчої кампанії-2019

У Полтаві відбулося чергове засідання Обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей в області. У ньому взяли участь керівники дитячих закладів оздоровлення і відпочинку, представники профільних служб області.

Про підготовку позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку в області до оздоровчої кампанії доповіла заступник начальника Управління в справах сім’ї, молоді та спорту ОДА, заступник голови штабу Наталія Шкоденко.

За її словами, зараз в області функціонують 27 дитячих закладів оздоровлення і відпочинку, з них 14 — у комунальній власності, 12 — у приватній та 1 державний. Жодного закладу за останні 5 років не закрили й не перепрофілювали.

«Більшості закладів присвоєна вища категорія, 10 мають першу категорію і 5 — другу. Взагалі Полтавщина — єдина область в Україні, де всі 27 діючих дитячих оздоровчих закладів працюють відповідно до Закону України про оздоровлення та відпочинок, і в них оздоровча зміна триває 21 день».

Середня вартість путівки цьогоріч збільшилася на 1000 — 1200 грн. Так, у середньому путівка для дитини до 10 років коштує 7 тис. 450 грн, для дитини 11–17 років — 7 758 грн. Загалом вартість коливається в діапазоні від 5500 грн до 10787 грн.

Також батьки можуть скористатися програмою відшкодування коштів на оздоровлення дитини. І це стосується не лише пільгових категорій, говорить Наталія Шкоденко.

«Будь-яка сім’я має право оздоровити свою дитину й отримати підтримку від обласного й місцевого бюджетів. Для цього треба звернутися до органу владних повноважень за місцем проживання. У 2018 році ми мали 9 тис. 149 дітей, які скористалися системою відшкодування. Цього року сподіваємось охопити 10 тис. дітей. На це в обласному бюджеті передбачено 16 млн грн, а враховуючи, що це програма, яка йде зі співфінансуванням, то й рівно стільки ж виділять із місцевих бюджетів».

Начальник Управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Сергій Макєєв розповів про запровадження системи «ХАСПП», яка до кінця року буде обов’язковою у всіх дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

«Це система внутрішнього аудиту, щоденного контролю, аналізу небезпечних факторів. Ми виявляли в області ряд порушень, зокрема, деякі постачальники постачали масло із вмістом немолочного жиру до 70 %, неякісну сирну продукцію. І зворотній зв’язок у разі виявлення порушень забезпечить нашу реакцію».

Засідання штабу продовжилося семінаром із питань підготовки та проведення оздоровчої кампанії у 2019 році.

поширити новину: