Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві хочуть заборонити продаж алкоголю у нічний час

Сьогодні у Полтавській міській раді відбулося засідання круглого столу, на якому обговорювали проект рішення щодо заборони продажу алкогольних напоїв у Полтаві в нічний час.

“Проблема пияцтва та алкоголізму, на жаль, не втрачає своєї актуальності. З кожним роком вона загострюється. Вживання алкоголю, особливо молоддю, є однією з основних причин становлення на злочинний шлях”, – сказала заступник міського голови Полтави Тетяна Юрченко.

Автор проекту рішення щодо обмеження продажу спиртного – депутат Полтавської міської ради Едуард Волков.

“Наразі окремі особи, які фактично монополізували ринок продажу алкоголю в Полтаві, намагаються блокувати даний процес. Ще на початку проект рішення зазнав невеликих, але, на мою думку, суттєвих змін: обмеження доповнені нормою, що заборона діє на заклади торгівлі, крім продажу в тарі на винос. Як показала практика Щербанівської ОТГ, є проблема, що магазини перетворюються на кафетерії, хоча не є закладами громадського харчування”, – сказав Едуард Волков.

Даний проект рішення передбачає заборону продажу спиртного з 22:00 до 8:00. Наразі від проходить процедуру обговорення. Сьогоднішній круглий стіл – це черговий етап з підготовки та прийняття відповідного рішення. Практично обмеження продажу спиртного планують реалізувати шляхом укладання відповідних договорів з власниками закладів, які реалізують алкоголь. За словами Едуарда Волкова, контролюватимуть виконання обмежень патрульні поліцейські спільно з депутатами, які проводитимуть рейди по закладах торгівлі алкоголем.

У свою чергу депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський вважає, що така заборона “закінчиться тим, що горілку продаватимуть таксисти, а полтавці гнатимуть самогон”. Також він заявив, що за 10 років у Полтаві кількість наливайок збільшилася у 2,5 разів.

“Якщо не буде покарання, то який би закон ми не прийняли, він не буде виконуватися. На мою думку, у нас сьогодні є всі права на підставі звернень громадян зменшити кількість наливайок у співпраці з фіскальними службами. У когось, можливо, забрати ліцензію, або просто не продовжити термін її дії. Це наше право”, – сказав депутат.

Також він переконаний, що для вирішення даного питання потрібно піти іншим шляхом – застосовувати каральні методи. Зокрема, на думку депутата, патрульні мають затримувати людей, яких бачать за розпиттям спиртних напоїв в громадських місцях, біля точок продажу алкоголю.

Також Андрій Матковський запропонував розгляд даного питання винести на місцевий референдум.

У свою чергу радник Міністра охорони здоров’я України Вікторія Лоза зауважила, що дане рішення – це звичайна справа, тож виносити його на референдум немає сенсу.

“Я не розумію необхідності обговорювати таке питання на референдумі. Обмеження продажу алкоголю у вечірній та нічний час – це всесвітній досвід. Це пройдений шлях інших країн та й багатьох міст України. Ми бачимо покращення статистики злочинів, пов’язаних з насильством саме у нічний час та зменшення отруєнь алкоголем. 65-70% всіх правопорушень, які стаються у нічний час, – саме в стані алкогольного спяніння. Прийняттям цього рішення ми зменшимо кількість правопорушень, покращимо рівень здоров’я, а також зекономимо ресурси на виклики поліції та екстреної медицини”, – сказала радник Міністра охорони здоров’я України.

Вона переконана, що рішення потрібно приймати обов’язково, але разом з тим працювати над формуванням у місті розвитку здорового способу життя, щоб молодь просто не шукала наливайки.

Довідково. 22 березня 2018 року ВР України прийняла Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо надання органам місцевого самовряду, алкогольних а слабоалкогольних напоїв та столових вин. Відповідно до положень цього закону, органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями встановлювати заборону продажу спиртного суб’єктам господарювання, крім закладів ресторанного бізнесу, у визначений час та в межах території відповідповідної адміністративної територіальної одиниці. В Україні у 16-ти територіальних одиницях діє відповідний закон, прийнятий на місцевому рівні.

поширити новину: