Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лохвиці з’явиться новий сосновий парк (ФОТО)

Два роки поспіль цьому сприяють мешканці одного з мікрорайонів міста, до яких входять вулиця Лисенка та квартал Мічурінський. Минув рік, відколи розпочали закладення парку. У квітні 2018 року на відведеній міською радою ділянці площею 0,8 га на громадській толоці було висаджено майже 3 тисячі сіянців сосни звичайної.

Цьогоріч люди знову виявили бажання підтримати ініціативу місцевого жителя, депутата міської ради Олега Гордіяна. На посадку парку зійшлися чоловіки, дехто навіть із віддалених лохвицьких вулиць. Як житель мікрорайону учасником посадкової толоки вдруге став і Лохвицький міський голова Віктор Радько.

Зважаючи на чималу як для ручної праці площу земельної ділянки, відведеної під сосновий парк згідно з Генеральним планом міста Лохвиця, вдалися до механізованої допомоги. Її надавали працівники Лохвицького лісництва ДП «Пирятинське лісове господарство».

Попередньо за допомогою техніки, теж наданої лісництвом, провели підготовку борозен під посадку. Про це повідомили у Лохвицькій міській раді.

Найвідповідальніший момент – посадка сіянців – припав на 13 і 14 квітня. Бригада у складі тракториста, двох саджальників та поправників сіянців, функції яких і виконували мешканці, працювали злагоджено і натхненно.

На пагорбах, де складно було пройти технікою, саджали вручну з використанням мечів Колесова. Згідно із лісогосподарською технологією, чергували ряди сосен та берізок, яких посадили більше півтисячі. Коріння дерев у майбутньому укріпить схили від розмивання талими і дощовими водами.

– Спільними зусиллями за два дні на 4-гектарній площі у ґрунт висадили однорічних сіянців сосни звичайної майже 20 тисяч. Нині загальна проща майбутнього соснового парку складає біля 5 га. На підтримку загальнокорисного починання мешканців, які виявили бажання власноруч створити нову зелену зону в межах міста, Лохвицька міська рада виділила кошти з бюджету громади.  Посадивши парк, мешканці мікрорайону не зупиняються на досягнутому. Потрібно кілька років, доки маленькі сосонки перетворяться у міцні деревця, здатні насичувати повітря корисними фітонцидами. Однак місце відпочинку, де діти можуть бавитися на дозвіллі, потрібне вже сьогодні! Тож на схилах вулиці Лисенка місцеві жителі під керівництвом Олега Гордіяна проводять поетапне облаштування двох дитячих спортивно-ігрових майданчиків. Наразі на цьому місці за участі мешканців зроблене прибирання, проведене вирівнювання рельєфу ґрунту, площу під майданчиками засіяно газонною травою, висаджено фруктові дерева, – повідомляють у міськраді.

А у найближчі вихідні – на вулиці Лисенка знову толока. 

поширити новину: