Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці відкрили виставку на підтримку українських моряків, які знаходяться у полоні в Російській Федерації

Сьогодні, 22 квітня 2019 року, у центральній міській дитячій бібліотеці по вулиці Соборній, 12/16 урочисто відкрито благодійну виставку «Повернення доДому». Участь у заході взяли міський голова Віталій Малецький разом зі своїм заступником Ольгою Усановою, рідні полонених українських моряків, учнівська та студентська молодь, ліцеїсти Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Про це повідомили у Кременчуцькій міськраді.

Презентували виставку мати кременчужанина, випускника військового ліцею Богдана Головаша та мати наймолодшого із полонених героїв Андрія Ейдера.

За словами матерів українських моряків, більш як два місяці митці писали картини на подарунок і на підтримку хлопців, які зараз є військовополоненими у Росії. За приклад була взята картина Беати Куркуль «Маленький кораблик, повертайся додому», намальована в перші дні полону наших моряків. Художники відтворили «копію», але в своєму стилі й зі своїми емоціями. Кожна з картин адресована конкретному бійцю. 24 картини та інші твори мистецтва, створені митцями з усіх областей України для підтримки полонених українських моряків мандруватимуть містами України, поки хлопці не повернуться додому. Крім того, кожен бажаючий може придбати листівку з репродукцією картин і написати листа комусь із полонених. Усі кошти, виручені з продажі листівок, будуть надіслані на підтримку військовополонених моряків, які перебувають у Росії. Жінки закликали молодь підтримати військових, написавши їм листівку, адже у полоні їх намагаються переконати, що на Батьківщині вони нікому не потрібні і про них давно всі забули.

Міський голова Віталій Малецький зазначив, що Україна пишається своїми героями, серед яких і наш земляк, вихованець військового ліцею Боглан Головаш. Він закликав молодь долучитися до акції написання листів полоненим морякам, продемонструвавши, що українці з ними, що для кожного з нас вони герої. Керівник міста особисто придбав набір листівок і написав листа морякам.

Виставка проводитиметься до 29.04.2019 (з 9.00 до 19.00).