Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У ГТУЮ Полтавщини розповіли про професію державного реєстратора

Державний реєстратор – це посадова особа, яка відповідно до законодавства від імені держави здійснює реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Також ці функції вповноважені здійснювати не тільки реєстратори виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, районних державних адміністрацій та акредитованих суб’єктів, а й нотаріуси, розповіла заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації Людмила Грингор’єва.

Державним реєстратором може бути:

        • громадянин України, який має вищу освіту, відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством юстиції України, та перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації прав;
        • особа повинна мати стаж роботи за фахом на державній службі на посаді не нижче провідного спеціаліста не менше 1 року або стаж роботи в інших сферах управління не менше 3 років.

Варто зазначити, що ці вимоги не розповсюджуються на нотаріусів. Вони мають право здійснювати функції державного реєстратора на підставі свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Державні виконавці також отримали можливість здійснювати функції державного реєстратора під час виконання судових рішень (у разі державної реєстрації обтяжень, накладених під час примусового виконання рішень відповідно до закону, а також у разі державної реєстрації припинення іпотеки у зв’язку з придбанням за результатом прилюдних торгів нерухомого майна, що є предметом іпотеки).

Чинним законодавством України передбачено, що державний реєстратор не має права приймати рішення про державну реєстрацію прав у разі, якщо речове право на нерухоме майно, обтяження такого права набувається, змінюється або припиняється за суб’єктом державної реєстрації прав, з яким державний реєстратор перебуває у трудових відносинах або засновником (учасником) якого він є.

Зауважимо, що вимога щодо перебування у трудових відносинах не поширюється на державних реєстраторів, які перебувають у трудових відносинах з виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, районними державними адміністраціями.

Державний реєстратор не має права приймати рішення про державну реєстрацію прав на своє ім’я, на ім’я свого чоловіка (дружини), його та своїх родичів (батьків, дітей, онуків, діда, баби, братів, сестер), суб’єкта господарювання, засновником (учасником) якого він є. У такому разі державна реєстрація прав проводиться іншим державним реєстратором.

Відповідно до законодавства державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав та керується при прийнятті рішення виключно чинним законодавством України.

Втручання будь-яких органів влади, їх посадових осіб, юридичних осіб, громадян та їх об’єднань у діяльність державного реєстратора під час проведення реєстраційних дій забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

З переліком суб’єктів, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу на території Полтавської області можна ознайомитися за посиланням https://www.just.gov.ua/directionsofactivity/10037/10271/10272/.

поширити новину: