Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Гоголевому урочисто відкрили культурно-мистецький центр (ФОТО)

Сьогодні, 1 квітня, у день відзначення 210-річниці від дня народження відомого письменника Миколи Гоголя на батьківщині класика у Гоголевому Шишацького району відкрили культурно-мистецький центр. Знаходиться він поруч з музеєм-садибою.

На урочистості з нагоди відкриття завітало чимало гостей, зокрема, керівництво Полтавської ОДА, учасники наукової конференції, представники культурної і туристичної галузі Полтавщини. Був присутній й екс-голова Полтавської області Валерій Головко. Із закордону приїхали гості з Японії, Словаччини, Польщі та Італії.

“Сьогодні ми святкуємо 210-річницю з дня народження Миколи Гоголя. Також сьогодні день гумору. Ми повинні посміхатись, радіти, що маємо такий чудовий шедевр. Перефразовуючи “Ревізора” хочу повідомити вам найрадіснішу звістку – відкриваємо культурний центр Шишацької громади. Але він належить і всій Україні”, – запевнив заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь.

Перерізати червону стрічку доручили учню 1-го класу Гоголівської ЗОШ імені Миколи Гоголя, відміннику у навчанні Богдану Легейді.

“У нашому місті живе близько 400 українців. Дуже добре, що вони не забувають своєї культури. І це один з великих пластів вашої культури, яким ми всі повинні гордитись. Я більше зацікавлений у майбутньому, а не в минулому. Якщо ми зараз пам’ятаємо Гоголя, який народився більше 200 років тому, то дуже добре, що стрічку на відкритті перерізала дитина”, – сказав мер італійського міста Сан Дона ді П’яве Андреа Черезар.

Спеціально на відкриття центру артисти Полтавського облмуздрамтеатру підготували для показу на сцені театралізоване дійство під назвою «М.В. Гоголь. Відлуння віків». Також у програмі сьогоднішнього дня у Гоголевому театралізована екскурсія музеєм-заповідником, відкриття персональної виставки Євгена Пілюгіна «М.В. Гоголь та Італія», міжнародна конференція, фотозони та містечко майстрів народної творчості.

“Можна говорити, що 7-е скликання Полтавської обласної ради по праву можна назвати скликанням української культури. Це і проект Полтавського симфонічного оркестру, який нещодавно отримав звання академічного, і Більське городище, і відкриття Гоголівського центру є свідченням того, що ми йдемо правильним шляхом. Це приклад децентралізації, коли потужний мистецький центр відкрито не в обласному чи районному центрі, а в звичайному селі. Українська культура виходить на нові горизонти”, – акцентував під час свого виступу голова постійної комісії з питань освіти, науки і культури Полтавської обласної ради Сергій Шевчук.

Гоголівський культурний центр це колишнім сільським будинком культури. Менше 3-х років знадобилось, щоб провести масштабну реконструкцію будівлі з теплогенераторною та влаштуванням системи альтернативних джерел енергії (сонячних батарей). Тут є глядацький зал на 218 посадкових місць (у тому числі, передбачено місця для осіб з інвалідністю), зал урочистостей, виставкова зала, бібліотека. В усіх приміщеннях є сучасне обладнання та меблі.

“На сьогоднішній день це найвишуканіша зала на Полтавщині. Це найкращі світло і звук. Наші полтавські актори репетирували і ми зрозуміли, що потрібно і в театрі змінювати на сучасне. Протягом 365 днів у Гоголевому відбулось 865 екскурсій. Інколи проходить по 10 екскурсій на день. І коли маємо такий наплив, будемо скеровувати полтавську філармонію, облмуздрамтеатр, театр ляльок сюди для проведення гоголівських театралізованих екскурсій”, – зазначила директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

На відкритті була присутня депутат Верховної Ради, голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Алла Романова.

“Микола Гоголь для нас як Булгаков – і містицизм, і іронія ніколи не старіють. Ідеї, які заклав Гоголь у своїх творах ще 200 років тому, досі живі. Полтавщині можна робити свій туристичний бренд на основі класика. І сюди потягнуться туристи з усієї України. Що для туризму потрібно? Цікавий продукт (у вас він є) та транспортне сполучення”,- прокоментувала Анна Романова.

Загаль на кошторисна вартість реконструкції становить 55 189,045 грн. Окрім коштів обласного бюджету також залучались кошти державного фонду регіонального розвитку у сумі 10 млн грн.

Нині тривають роботи з берегоукріплення нижнього ставка, що знаходиться на території національного музею-заповідника М.В. Гоголя. Загальна кошторисна вартість проекту на кінець 2018 року становила 11 305,625 грн.

Національний музей-заповідник М.В. Гоголя – родовий маєток Гоголів, у якому Микола Васильович провів свої дитячі та юнацькі роки. Його відкрили 1 квітня 1984 року до 175-річчя письменника. Комплекс заповідника включає батьківський будинок, флігель з робочим кабінетом письменника, два ставки загальною площею понад 10 гектарів, грот, сад, могилу батьків.

Заклад вважається перлиною туристично-рекреаційного потенціалу Полтавщини та входить у перелік десяти кращих літературно-меморіальних музеїв України.

Щорічно з різних куточків світу приїздять туристи у гоголівський батьківський край. 2018 року заклад відвідало 13 724 осіб, для них провели 861 екскурсію. На сьогодні музей налічує 12 000 експонатів. Штатна чисельність працівників складає 40 чоловік.

поширити новину: