Ви тут:
Суспільство Україна 

У Чорному морі пройдуть спільні навчання України та США

В українсько-американських навчаннях “Сі Бриз-2019” візьмуть участь 30 кораблів та інша техніка. Спільні навчання пройдуть на початку липня 2019 року у Чорному морі.

Протягом тижня багатонаціональна команда координаторів проводила остаточне узгодження дій та сценаріїв майбутніх маневрів, серед її активних  учасників – Регіональне управління морської охорони, повідомляють у Прикордонній службі.

Участь прикордонного відомства України забезпечена і в практичних заходах на морі, річці та в небі, і в теоретичних курсах підготовки офіцерів управлінської ланки. Три офіцери Морської охорони вперше пройдуть навчання з управлінської діяльності у штабі маневрів за стандартами НАТО. Маючи досвід навчання в Національній академії Держприкордонслужби на оперативно-тактичному факультеті вони вивчали стандарти альянсу, і наразі, будуть мати змогу застосувати свої знання на практиці, у спільній роботі із колегами інших країн. «Це особлива перспектива управлінської ланки Морської охорони. Хоча для морських прикордонників військові стандарти НАТО не є типовими, оскільки в нас дещо інші завдання та функції – правоохоронні. Однак, в умовах та викликах сьогодення, це дозволить оперативно й якісно співпрацювати в спільних діях, у випадку розгортання критичної ситуації чи багатонаціональної операції на морі, – зазначив координатор діяльності у «Сі Бриз-2019» прикордонного відомства капітан 2 рангу Юрій Нечипорук.

У практичних діях сили Морської охорони та прикордонної авіації братимуть участь у двох тактичних групах: в групі швидкісних патрульних катерів та багатонаціональній групі, де по черзі головуватимуть керівники навчань – Україна та США. Літаки й гелікоптери забезпечуватимуть підтримку з повітря сухопутного та морського компоненту: висвітлення обстановки, евакуацію поранених, прикриття атаки корабельно-катерного складу.

Багатонаціональна група кораблів, до якої входитиме флагман Морської охорони корабель «Григорій Куроп’ятников», отримає завдання із проведення стабілізаційних дії в кризовому районі, в рамках яких відпрацьовуватимуться стрільби з усього наявного озброєння, протидиверсійна оборона корабля на переході морем, передача вантажів, пошук та рятування людини за бортом, проведення оглядових операцій.

Підготовка оглядових команд довірена інструкторам Міжнародного центру підготовки оглядових груп НАТО із місцем дислокації в Греції. Вони проведуть курс спеціалізованих тренінгів для оглядачів зі складу екіпажів кораблів та катерів, а також для бійців відділів спеціальних дій на воді, що здійснюють силову підтримку звичайних оглядових груп. Минулого року аналогічні тренінги вже проводились та отримали дуже високу оцінку корисності від українських військових. Цьогоріч грецькі інструктори анонсували, що навчатимуть різноманітним тактикам захоплення судна-порушника, локалізації конфліктних ситуацій під час огляду, бойовій евакуації, блокуванню агресивних дій екіпажу та загальній тактиці дій оглядової групи.

Як завжди яскравим та ефектним будуть штурмові тренінги бійців відділів спеціальних дій на воді. Вони включатимуть в себе безпарашутне десантування з гелікоптера у воду, висадку з гелікоптера на судно та острівний об’єкт за допомогою спеціальних спускових пристроїв. Такі вправи вже відпрацьовувалися в минулі роки, але тепер це буде не просто висадка, а й подальше проведення штурмової операції. Отже, оговтатись від захоплюючих вражень від спуску часу не буде, тому беруть до команди тільки перевірених бувалих бійців, які пройшли особливий відбір, попередні тренування й досвід.

А до водолазного компонента цьогоріч долучаються бійці з Маріупольського ЗМО та з «Д.О.З.О.Р.». Водолази будуть відпрацьовувати різні види занурення, надання допомоги аварійному водолазу, обстеження підводної частини корпусу суден на предмет виявлення місць облаштування схованок та використаних конструктивних особливостей для перевезення заборонених речей, контрабанди тощо. Традиційно, під керівництвом іноземних інструкторів вивчатимуть зразки нової техніки, приладів та оснащення для виконання різних видів підводних робіт.

Система Orphus