Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Студент з Хорольщини презентував у Лубнах виставку із власного етнографічного музею

Студент Тернопільського медичного університету Едуард Крутько, уродженець села Козубівка Хорольського району та  колишній випускник Лубенського медичного училища, презентував у Лубенському краєзнавчому музеї унікальну виставку старовинного автентичного одягу. Про це повідомили на сайті Лубенської міськради. 

На Хорольщині Едуард влаштував етнографічний музей у хаті, що належала його дідусеві і бабусі. У Лубнах він  представив експонати, яким близько 100 років.  Тут зібрані ексклюзивні фото українських родів, є предмети старовини, які можуть датуватися приблизно XVII ст.

В експозиції – 12 оригінальних українських строїв з рідної Хорольщини та 1 екземпляр – зразок «лубенської вишивки». Є також сорочки, килим, рушники та хустки, що передавались жінками сім’ї Едуарда від пра-прабабусь, є традиційне  весільне вбрання, пожовклі від часу світлини, тощо. Крім того, можна було побачити і старовинні ікони, древні церковні речі та дзвін, хоругви, інші реліквії, що вдалося зберегти  від комуністичного свавілля.

 

поширити новину: