Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Строкова служба: у Полтавському ОВК спростували міфи та розповіли про реальність

Найчастіше приводом для страху стають міфи, яким вірить наше суспільство. Найпоширенішими є кілька штампів: не піду до війська, бо не хочу дурно згаяти час, солдати голі-босі-нещасні, змусять підписати контракт і відправлять в АТО.

Чому на п’ятий рік війни наше суспільство й досі перебуває у полоні інформаційних шаблонів радянського зразка, а іноді відверто ретранслює меседжі ворожої пропаганди? Це одне з турбуючих запитань Полтавського ОВК, тому вони вирішили спростувати міфи та проінформувати про реалії строкової служби в сучасній українській армії.

“Найстрашнішим кошмаром родичів призовника є сон про голих-босих-голодних строковиків. Їм необхідно знати про останні зміни в законодавстві та забезпеченні призваних на службу бійців, – повідомляють у Полтавському ОВК.

Так на забезпечення української армії у бюджеті держави на 2019 рік передбачено понад 100 млрд грн – це на 17% більше, ніж у 2018 році.

Сьогодні строковики перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються новою якісною військовою формою одягу та спорядженням, щоденним триразовим гарячим харчуванням. Вже зараз у військових частинах відбувається зміна порядку харчування військовослужбовців і перехід на стандарти НАТО, яка має закінчитися у цьому році.

Суттєво змінюється меню харчування, і замість 45 найменувань продуктів, якими десятиліттями годували військових, тепер у меню майже 400. Відтепер на вибір військовослужбовців представлено різноманітний асортимент страв, замість перловки – тушковане м’ясо та запечена риба, замість квашеної капусти – олів’є та грецький салат, а ще овочі, фрукти, кисломолочні продукти з нового, значно розширеного Каталогу продуктів. В їдальні військовослужбовець зможе обирати на власний смак щось із двох-трьох запропонованих перших і других страв, асортименту салатів, фруктів і тістечок.

За останні чотири роки повністю змінилося і речове забезпечення військовослужбовців. Вже ніхто не ходить в старій формі «дубок», яка втрачала колір і пристойний вигляд вже після першого прання, чи чорні рифлені берці або з цвяхами у підошві. Нині в армії триває відродження речового забезпечення, запроваджено нові норми забезпечення і строки носіння військового обмундирування.

Створено «бойовий єдиний комплект» до якого входять десятки найменувань предметів одягу та спорядження, розробляються нові елементи та типи військового одягу. Сучасного строковика вже не здивуєш різними типами берців (зимовими, літніми, демісезонними), якісною тканиною для польової форми одягу чи такими, ще донедавна, екзотичними речами, як то: термобізизна, трекінгові шкарпетки, бойові сорочки, польові панами, вітро-вологозахистні та флісові куртки, рюкзаки, розвантажувальні системи з кріпленнями «моллі» та багато іншого.

Хоч військовослужбовець строкової служби на повному державному забезпеченні йому все ж виплачується щомісяця 154 – 245 грн (залежно від звання та посади) на додаткові особисті потреби.

Крім цього строковику гарантовані і інші виплати:
– Військовослужбовці, які призиваються на строкову військову службу, отримують одноразову грошову допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів (наразі це 3706 грн).

-При звільненні в запас їм також виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1 232 – до 1 960 грн залежно від в/звання і посади).

-Для в/службовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 1 848 – до 2 940 грн).

-Після звільнення і повернення додому, Управління соціального захисту також виплачує одноразову грошову допомогу розмірі середньої заробітної плати, або у розмірі прожиткового мінімуму (для осіб, які до призову не працювали).

Також за строковиками, які офіційно працювали, зберігаються робоче місце та середній заробіток, тобто під час служби їхній роботодавець і далі буде виплачувати зарплатню. Окрім того, строкова військова служба зараховується до стажу роботи, що гарантує пенсійні накопичення. Під час служби надається 10-ти денна відпустка.

“Улюбленим «аргументом» самих призовників за право не піти до війська – марно згаяні півтора роки. До вашого відома: строковики перших три місяці служби проводять у навчальних центрах Збройних Сил України де проходять повний курс підготовки піхотинця. З іншого боку – якщо цього замало, хочеться відчути себе в реальній бойовій обстановці – ніхто не перешкоджає укласти контракт і стати професійним військовим. А строковик в жодному разі не потрапить в зону військового конфлікту. Його задача, здобувши базову підготовку, тримати себе у формі, дбати про ППД частини, підтримувати порядок на полігонах і бути надійною опорою професійним воїнам, які захищають Україну на Сході. І, звичайно, обдумувати пропозицію про продовження військової кар’єри.”, – наголошують в ОВК.

З першого квітня понад 13 тисяч юнаків призовного віку з Полтавської області будуть викликані до призовних комісій. Ті, кого визнають придатним за станом здоров’я та морально-діловими якостями і не матиме відстрочки – буде призваний на строкову службу.

поширити новину: