Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Реконструкцію культурного центру в Гоголевому номінували на участь у міжнародному будівельному конкурсі European Award

Реконструкція Гоголівського культурного центру, яку провів Департамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, може отримати міжнародну нагороду European Award. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів директор Департаменту Тимофій Голбан. Прол це повідомили у Полтавській ОДА.

Відновлений Гоголівський культурний центр номінували на участь у конкурсі European Award. Об’єкт, реалізований на замовлення Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКХ ОДА, оцінюватимуть разом з іншими цікавими модернізаціями, проведеними у 2015-2019 роках.

Об’єкт здали в експлуатацію 1 квітня, до дня народження Миколи Гоголя. Роботи тривали трохи більше року. В культурному центрі є концертний і виставковий зали, бібліотека. Всі приміщення укомплектовані сучасним обладнанням. Крім того, там облаштували теплогенераторну й систему альтернативних джерел енергії. На даху будівлі встановили сонячні панелі. На території Національного музею-заповідника М.В. Гоголя, де й розташований центр, тепер є квітники й газони, лавки, ліхтарі, малі архітектурні форми.

– Чудова ідея, яку підтримав депутатський корпус, перетворилася на розкішний об’єкт. Це не тільки простір для місцевих мешканців, але й туристична локація. І я впевнений, що згодом сюди приїздитимуть все більше і більше туристів, – розповідає Тимофій Голбан.

European Award – міжнародний будівельний конкурс. Його вважають найбільшим у Європі. Мета конкурсу – просування, підтримка та нагородження модернізацій і створених нових об’єктів.

Конкурс виник у Польщі. У цій країні він існує 22 роки, ще два – на європейському ринку. За останні кілька років участь у конкурсі взяли понад тисяча об’єктів.

Конкурс відбувається в кілька етапів. Спочатку учасники заповнюють заявки і розповідають про свої проекти. Потім найкращі з них відвідує журі, щоб визначити переможців у різних категоріях.

Нині в Гоголевому чекають на гостей із Польщі. Вони перевірять та оцінять об’єкт.

Система Orphus