Ви тут:
Суспільство Україна 

Процедури відкликання Томосу не існує, – релігієзнавець

Українська Православна Церква Московського Патріархату закликала відкликати Томос про автокефалію Православної Церкви України з метою скасувати автокефалію ПЦУ. Про це йдеться у заяві, яку 3 квітня прийняв Священний Синод УПЦ МП, повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.

В УПЦ МП вважають, що дії Вселенського патріарха принесли шкоду українському Православ’ю і тому Константинополь має відкликати Томос. Заяву Синоду УПЦ МП прокоментував відомий релігієзнавець Юрій Чорноморець.

«Процедури відкликання Томосу не існує. У РПЦ та МП в Україні було 27 років на вирішення питання про українське православ’я, на те, щоб надати томос у вигідній для себе конфігурації, чи то самим, чи то з Константинополем, чи то з усіма Давніми Патріахатами Сходу, чи то з усіма Православними Церквами взагалі. Тисячі шансів були, тисячі приводів, мільйони причин – і нічого не було зроблено», – написав Чорноморець у себе на Фейсбуці.

Експерт порівняв ієрархів УПЦ МП з вередливими дітьми.

«Томос тому і Томос, що він не відкликається. Це не лише канонічно абсурдно. Це маячня з точки зору елементарної логіки: все одно що сказати: мамо, засуньте народжене півроку тому дитя назад в утробу, я цього вимагаю! МП в Україні як капризні діти», – заявив він.

поширити новину: