Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Прокуратура вилучала нафтопродукти на 1 млн грн у підприємства, що виробляло неякісний бітум

Під процесуальним керівництвом прокуратури співробітники податкової міліції ГУ ДФС в області викрили схему незаконного виробництва та реалізації низькоякісних нафтопродуктів. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Так, під час досудового розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів) КК України прокуратура встановила, що одне з підприємств займається оптовою торгівлею твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Службові особи підприємства організували схему незаконного виробництва та подальшої реалізації низькоякісного дорожнього нафтового бітуму.

Зокрема, особи, використовуючи підконтрольні компанії, організували незаконне виробництво низькоякісного дорожнього нафтового бітуму, змішуючи імпортовані з однієї з країн СНД компоненти та мазут, який купували за готівку.

У подальшому, виготовлений таким чином бітум реалізовували через мережу транзитних СГД підприємствам реального сектору економіки, які займаються будівництвом доріг і автострад. При цьому, з метою ухилення від оподаткування, фігуранти документально відображали безтоварні фінансово-господарські операції з придбання нафтопродуктів від СГД з ознаками фіктивності.

“За результатами санкціонованих обшуків, проведених в Полтавській області за місцями проживання фігурантів, в їх офісних та складських приміщеннях з незаконного обігу вилучили та передали на відповідальне зберігання нафтопродукти орієнтовною вартістю понад 1 млн грн, оригінали та копії документів фінансово-господарської і податкової звітності, чорнові записи та документи щодо імпортних операцій. Відібрано зразки нафтопродуктів для проведення відповідних експертиз. Досудове розслідування триває”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus