Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про авторські права на винахід розповіли фахівці Полтавського місцевого центру з надання БВПД

Винаходом називають результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технології. Право інтелектуальності власності на винаходи закріплено у Паризькій конвенції про охорону промислової власності від 20 березня 1883 p, Цивільним Кодексом України, Законом України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», та Законом України «Про охорону прав на промислові зразки».

Як розповіли у Полтавському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, об’єктом винаходу можуть бути: продукт (пристрій, речовина тощо); процес у будь-якій сфері технології. До об’єктів винаходу також належать штами мікроорганізмів, культури рослин та тварин, а також методики пошуків. Винаходом визнається застосування раніше відомого продукту чи способу за новим призначенням.

Набуття права інтелектуальної власності на винахід засвідчується патентом. Патентом є документ, який засвідчує, що заявлена пропозиція дійсно є об’єктом права інтелектуальної власності, авторство її творця, національний пріоритет на інтелектуальну власність.

Законодавством визначено перелік умов, за яких винахід визнається патентоздатним, до них належать:
• новизна (є невідомим у світі до моменту подання заявки та не є частиною рівня техніки, тобто відомості про нього не стали загальнодоступними до патентування);
• винахідницький рівень (він не є очевидним для фахівця, тобто явно не випливає з рівня техніки);
• придатність для промислового використання (його можливо використовувати у промисловості).

Суб’єктом права інтелектуальної власності на винахід є сам його автор, або інші особи, що набули на нього право у встановлений законом спосіб.

Право інтелектуальної власність на винахід є чинним протягом 20 років, починаючи з дати, наступної за датою їх державної реєстрації. За винахідником залишається право продовжити цей строк.

Власник патенту на винахід має виключне право на використання винаходу, право дозволяти використання винаходу, виключне право перешкоджати неправомірному використанню винаходу.

Для того, щоб отримати патент на винахід, авторові необхідно звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, та подати відповідні документи, до яких належать: заявка про видачу патенту на винахід, опис винаходу, формула винаходу, креслення, реферат. За подання заявки сплачується збір розмір якого починається від 800 гривень За подання заявки (міжнародної заявки) на винахід (корисну модель), формула якого містить не більш як три пункти.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел.: 56-02-88, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).
Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Система Orphus