Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Понад 1800 жителів найвіддаленіших районів Полтавщини отримали якісну медичну допомогу завдяки пересувним амбулаторіям

З серпня 2018 року пересувні медичні амбулаторії здійснили виїзди до 27 найвіддаленіших районів Полтавської області, де немає жодної амбулаторії загальної практики – сімейної медицини або хоча б ФАПу. Під час цих виїздів лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги області обстежили 1803 людини у 124 населених пунктах.

7 пересувних медичних амбулаторій «Комплексні медичні послуги», які регулярно здійснюють виїзди у відділені райони Полтавської області, були придбані за кошти спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», повідомляють у МОЗ.

У пересувних амбулаторіях зокрема робили електрокардіографію, перевіряли артеріальний тиск, визначали індекс маси тіла та забирали кров для визначення дев’яти біохімічних показників.

Читайте також: Лише на Полтавщині працюють пересувні амбулаторії

Лікарі оглянули 1803 людей. Серед них підвищений артеріальний тиск виявили у 1137 людей (63% від загальної кількості оглянутих), а збільшений індекс маси тіла – в 1247 людей (70% від загальної кількості обстежених пацієнтів). У віковій групі від 40 до 60 років з підвищеним тиском було виявлено 58,4% пацієнтів, а з індексом маси тіла більше 25,0 – 71,9% обстежених. Результати оглядів передали в центри ПМСД відповідних районів для подальшого обстеження та лікування пацієнтів у сімейних лікарів.

Нагадаємо, що саме підвищений тиск та надмірна вага вважаються одними із найбільш серйозних факторів ризику, що можуть провокувати виникнення серцево-судинних хвороб. Саме тому так важливо стежити за показниками артеріального тиску та вагою, адже при їх нормалізації ризик захворювань системи кровообігу і уникнути ускладнень зі здоров’ям суттєво знижується.

Крім того, завдяки різноманітним профілактичним заходам на Полтавщині вдалося значно знизити захворюваність на серцево-судинні хвороби. Зокрема, у 2018 році кількість викликів екстреної медичної допомоги, пов’язаних з гіпертонічним кризом, знизилась на 5% у порівнянні з попереднім роком і склала 49474 викликів. Протягом 2018 року також удвічі зменшились випадки гіпертонічного кризу. Якщо у 2017 році таких пацієнтів було 8772, то у 2018 їх було вже 4371 осіб.

Система Orphus