Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавці вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС (ФОТО)

Напередодні 33-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС у Полтаві відбувся мітинг-реквієм, який завершився покладанням квітів.

Сьогодні біля пам’ятника ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, який знаходиться біля будівлі Української медичної стоматологічної академії, відбувся мітинг-реквієм.

Участь у покладанні взяли заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло, члени ради Полтавської обласної громадської організації «Союз Чорнобиль», полтавського міського товариства «Чорнобиль», а також студентська молодь та громадськість.

Довідка. Чорнобильська катастрофа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території УРСР, в ніч на 26 квітня 1986 року.

Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся викид потужністю в 300 Хіросім.На думку багатьох людей, зокрема тодішньої голови Президії Верховної Ради УРСР Валентини Шевченко, ця подія та офіційна реакція на неї, що була продемонстрована у Москві, стала однією з причин розпаду СРСР.