Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські пластуни вшанували Героїв Холодного Яру

Вже сьомий рік поспіль полтавські пластуни (українські скаути) та патріотичні молоді містяни у квітні відвідують місцевість на Черкащині, яку називають “українським Місцем сили”. Цьогоріч делегація з Полтави двома автобусами здійснила традиційну поїздку у край історичних пам’яток, надихнулася атмосферою волі та стала учасниками різноманітних дійств.

Спершу відвідали Чигирин і Суботів, помилувалися Іллінською церквою та замчищем Богдана Хмельницького. Спробувати води із легендарних «Трьох криниць»: хоча вони стоять поряд, але вода різна на смак і подейкують – має цілющі властивості. Кажуть, що особливо запам’яталася виставка українського побуту та старожитностей на території екопоселення «Зерноленд».

Також полтавці побачили 1100-літній дуб Максима Залізняка, Мотронин монастир та став, у якому свого часу гайдамаки святили зброю. Охочі придбали книги та сувеніри на ярмарку у селі Медведівка, яке на початку ХХ ст. було центром визвольних змагань. Неабияке зацікавлення викликали смаколики від екопоселенців, а також – хліб, спечений без дріжджів та добавок, за стародавніми рецептами.

“Молоді полтавці надзвичайно вдячні за організацію та підтримку поїздки Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та його начальнику Олександру Буцькому, Історичному Клубу «Холодний Яр», а також народному депутату України Юрію Бублику. Це була цікава нагода доторкнутися до славного минулого козацького краю”, – зазначив регіональний представник НСОУ “Пласт” на Полтавщині Євген Янкевич.

поширити новину: