Ви тут:
Р Суспільство 

Поєднання технік у вишивці: бісер + нитки

Традиції і культура різних народів відображаються в вишитих роботах. Особливо таке рукоділля поширене у слов’янських народів. Це захоплююче заняття несло в собі не тільки культурний або історичний, а й релігійний сенс. За вишитими роботами можна простежити, чим захоплювалися і що почитали наші предки, а також кому поклонялися.

Умільці 21 століття перейняли майстерність і активно її розвивають. Це чудове хобі приносить море задоволення і може поповнювати сімейний бюджет, так як за готові роботи цінителі віддають круглу суму грошей. Деякі майстрині розглядають захоплення як спосіб розслабитися і піти від проблем. Також вишивання позитивно впливає на моторику рук і розвиває посидючість.

Поєднання технік

Різноманітність способів вишивання не дає скучити. Оволодівши кількома техніками, їх можна запросто поєднувати в одному виробі. Наприклад, популярністю користується вишивка бісером і нитками . Поєднання даних технік дозволяє створити 3D-ефект. Зазвичай виділяють за допомогою намистин центральні об’єкти. Фон вишивають нитками.

Використовуючи кілька технік, виходять ікони, пейзажі, портрети, абстракції і багато іншого. До матеріалів, на основі яких виконується робота, відносяться:

  • нитки муліне;
  • чешський бісер;
  • канва.

Інтернет-магазин «Голочка» пропонує цікаві і захоплюючі набори для вишивки, які дозволять насолодитися процесом рукоділля. Заготовки від таких виробників, як «ВДВ», «Чарівна Мить», «Нова Слобода», користуються особливою популярністю. У комплектацію входять якісні матеріали, завдяки яким готова робота виглядає чудово. Особливу увагу при виборі наборів слід приділити бісеру. Віддається перевага чеському виробництву, так як саме така продукція має приємний колір, насичений блиском і однаковим розміром. Особливо важливий останній параметр. Від нього залежать краса і рівномірність готової роботи.

Переваги вишивки бісер + нитки

Рукоділля дарує позитивні емоції як в процесі створення картини, так і по його закінченні. Адже як чудово милуватися вишивкою, яку створив своїми руками. Кожен стібок несе частинку вашої душі. Не дивно, що в давні часи вишивка вважалася найсильнішим оберегом від злих духів. Майстрині під час рукоділля проговорювали молитви і вкладали позитивні думки в роботу. Тому рушниками прикрашали будинки, пов’язували молодят на вінчанні і зустрічали гостей.

Вишиті картини також несуть духовний посил. Кожен стібок аналогічний тим, які використовували наші прабабусі. А якщо в одній картині поєднується кілька технік, то це ще й неймовірно красиво. Пропонуємо розглянути, які ж переваги має вишивка бісером і нитками:

  • Розширення можливостей. Така робота робить процес більш цікавим і дозволяє задіяти кілька технік вишивання.
  • Виділення об’єктів. Можна вивести на перший план основні елементи і «віддалити» фон.
  • Скорочення вартості роботи. Повна зашивка бісером коштує дорого за рахунок високої ціни матеріалу. Тому фонова частина зашивається нитками, а ділянки, на яких потрібно зробити акцент, намистинами. При цьому картина виходить красивою і менш витратною.

Зашивка бісер+нитки – це прекрасна можливість попрактикувати себе одночасно в декількох техніках. Головне – уважно стежте за схемою. Для початку попрактикуйтесь на простих роботах, щоб навчитися виконувати непомітний перехід від ниток до бусинок. Тільки після цього рекомендується братися за складні вишивки.

поширити новину: