Ви тут:
Суспільство Україна 

Патріарх Філарет звернувся до українців напередодні виборів Президента

Прес-центр Київської Патріархії опублікував звернення Патріарха Філарета перед виборами Президента України.

У ньому, зокрема, йдеться, що Україна переживає нині момент складних випробувань.

“На кону саме її існування, як держави. Московський агресор окупував частину наших земель, на фронті гинуть наші воїни. Церква молиться за перемогу і за єдність українського народу. Без єдності не може бути досягнено перемоги над окупантом і збережено цивілізаційний вибір України, нашу спільність з Європою. Як говорить Священне Писання: «Всяке царство, що само в собі розділиться, запустіє; і дім, який розділиться сам в собі, упаде» (Лк. 11,17)”.

Разом з тим, Церква висловлює занепокоєння, що у передвиборчій кампанії сіється кукіль розбрату й непевності в майбутньому, зневажається пам’ять героїв Небесної сотні і українських воїнів.

“Ми чуємо висловлювання спрямовані проти європейського вибору України, які несуть загрозу національній безпеці. Зневага до самої України, культури й мови українського народу – недопустима. З іншого боку, віряни відчувають розчарування в недостатньому просуванню нашого суспільства до правди й справедливості, обурюються корупцією, відсутністю справжнього правосуддя, глибокими соціальними проваллями в суспільстві”.

Церква печалиться таким станом в країні і, молячись за її уряд, висловлює вимогу мільйонів громадян взяти курс на справжні реформи, на побудову відповідальної перед народом держави. Саме такий курс завадить відновленню антиукраїнських сил і посилить Україну в боротьбі з російським агресором.

На думку Філарета, майбутній Президент, виконуючи вимоги суспільства, має вже зараз показати як він проведе суттєві кадрові зміни в системі державного управління й силових структурах, здійснить кардинальну перебудову судової системи, прокуратури, виборчої системи, проведе реальне очищення держави від корупції.

“Лише тоді країна міцно стане на шлях правди, справедливості, демократії, справжнього, а не декларованого європейського вибору. Ставши на бік правди і справедливості, матимемо з тим і Господнє благословення. На виборах треба голосувати за збереження Української Держави, за її незалежність і свободу, за яку віддають своє життя на Донбасі наші кращі сини і дочки”, – наголошує Філарет.