Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

П’ять років тому у зоні АТО загинув кременчужанин Дмитро Андрусенко

Сьогодні, 19 квітня, на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У пам’ятному заході взяли участь рідні та близькі героїв, керівництво Міноборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону, курсанти.

Сьогодні, 19 квітня, Дзвін Пам’яті пролунав шість разів.

У 2011 році виконуючи військовий обов’язок в ході проведення Місії ООН у Ліберії загинув майор Сулін В’ячеслав Валерійович.

Цього дня у 2014 році від підступного російського окупанта загинув кременчужанин, молодший сержант Андрусенко Дмитро Олександрович.

Як йдеться на сторінці “Книга пам’яті полеглих за Україну” у Facebook, Дмитро Андрусенко народився 24 вересня 1992 року в Башкірії, але з дитинства жив у Кременчуці. Згодом сім’я перебралася у село Кривуші Піщанської сільради, що поряд з Кременчуком, тож шкільне навчання Дмитро закінчив у Піщаному. З 14 років займався боксом у кременчуцькому спортивному клубі “Фортуна”. 2011 року закінчив кременчуцьке ПТУ № 22, де здобув спеціальність автослюсаря. Дмитро вирішив стати військовим, хотів служити у військах спецпризначення, тому не пішов на строкову службу, а одразу підписав контракт на три роки. Коли почалися події в Криму і на Сході, до завершення контракту залишалося півроку. Старший розвідник кіровоградського 3-го окремого полку спеціального призначення Дмитро з 7 квітня 2014 року охороняв Міжнародний аеропорт “Донецьк”, який на той час ще приймав літаки.

19 квітня 2014 року близько 1:30 трагічно загинув у аеропорту.

21 квітня Дмитра поховали на кладовищі села Піщане. Вдома лишилися мати, сестра та наречена.

Вже після смерті Дмитра народилася донька Вікторія.

Указом Президента України № 599/2014 від 19 липня 2014 р., “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Рішенням Полтавської обласної ради від 21 жовтня 2015 року нагороджений відзнакою “За вірність народу України” І ступеня (посмертно).

Ім’я Дмитра Андрусенка внесене до Книги Пошани Полтавської обласної ради.

У вересні 2016-го на фасаді ПТУ № 26 Кременчука відкрили пам’ятну дошку випускнику Дмитру Андрусенку.

13 жовтня 2016 року меморіальну дошку на честь Дмитра Андрусенка встановили на фасаді гімназії у селі Піщане.

2017 року іменем Дмитра Андрусенка названо одну з вулиць Кременчука.

У 2015 році загинув мужній захисник України: солдат Яцун Олександр Васильович.

В цей день у 2016 році російська збройна агресія забрала життя трьох мужніх військовослужбовців. Це — старший солдат Козирєв Леонід Вікторович, солдат Логвиненко Олег Павлович, старший солдат Матвєєв Анатолій Володимирович.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять захисників України, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави від російської збройної окупації та поклали квіти до Стели.

поширити новину: