Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Оцінювання шкіл по-новому: в Україні затвердили інституційний аудит

В Україні офіційно затверджено процедуру здійснення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти. Відповідний наказ підписала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Про це інформує Державна служба якості освіти.

Інституційний аудит проводитиме Державна служба якості освіти та її територіальні органи.

Це єдиний плановий захід державного нагляду (контролю), метою якого є оцінювання діяльності шкіл та вироблення рекомендацій щодо підвищення якості освітньої діяльності та вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також приведення освітнього та управлінського процесів у відповідність до вимог законодавства.

Інституаційний аудит складатиметься з двох етапів: оцінювання якості освітньої діяльності та перевірка додержання законодавства у сфері загальної середньої освіти. Під час аудиту оцінюватимуть освітнє середовище, систему оцінювання учнів, педагогічну та управлінську діяльність.

За словами Голови Державної служби якості освіти Руслана Гурака, інституційний аудит – це перший крок у формуванні системи забезпечення якості освіти в школах. Звісно процедура для українських закладів освіти нова. Головне, що аудит проводитиметься не для виявлення недоліків, а підтримки та допомоги школам у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості.

Інституційний аудит буде здійснюватися один раз на десять років. Проте він може проводитися і позапланово у випадку, якщо за результатами незалежного зовнішнього моніторингу якості освіти школа має низьку якість освітньої діяльності або ж за ініціативою засновника закладу.

Передбачається, що перші аудити будуть проведені у закладах загальної середньої освіти вже у вересні поточного року.

Перейти до вмісту