Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Орбітальний телескоп TESS знайшов свою першу “Землю”

Група астрономів Массачусетського інституту опублікувала прес-реліз, в якому повідомила про чергове досягнення нової місії з пошуку планет за межами Сонячної системи. Орбітальний телескоп Transiting Exoplanet Survey Satellite – TESS, запущений 18 квітня 2018-го року, виявив найдрібніший у свій недовгою дослідницької місії об’єкт – імовірно кам’яну планету розміром з нашу Землю, інформує “24 канал“.

Екзопланета HD 21749c обертається близько 8-ми днів навколо зірки HD 21749. Система HD 21749 віддалена від нас на 53 світлових роки. Зірка утримує близько 80% від маси Сонця. Про це повідомляє MIT.

Короткий період обертання планети навколо домашньої зірки означає, що температура може перевищувати 450 градусів за Цельсієм. Методика та інструменти пошуку будуть розвиватися, і астрономи розраховують знайти десятки екзопланет в комфортній з точки зору земного життя зоні.

Орбітальний телескоп Kepler за час своєї багаторічної роботи виявив 2662 екзопланети, багато з яких можуть бути розміром з Землю. Місія TESS трохи інша. Телескоп TESS вивчає найближчі зірки і разом з наземною апаратурою в Чилі – Planet Finder Spectrograph, PFS, дозволяє з певним ступенем точності визначати масу і навіть склад атмосфери екзопланет.

За два роки місія TESS передбачає вивчити понад 200 тисяч зоряних систем. Вчені очікують, що це допоможе відкрити понад 50 екзопланет. Супутник охоплює понад 90% неба протягом 13,5 днів.

“До речі, в системі HD 21749 виявлена ще одна екзопланета – HD 21749b. Але це небесне тіло належить до класу “суб-Нептун” і таких об’єктів TESS виявив уже кілька штук”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: