Ви тут:
Оголошення Суспільство Україна 

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи окреме ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи у день виборів.

“Розраховуємо на спокійну атмосферу для роботи журналістів і під час повторного голосування, так як це було у першому турі”, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

“На цьогорічних виборах особливих інцидентів перешкоджання журналістській діяльності зафіксовано не було, але рекомендуємо колегам дбати і про власну безпеку, і про варіанти оперативного захисту своїх прав”.

У НСЖУ звертають увагу на те, що:

1. Робота журналістів на виборчих дільницях під час голосування і підрахунку голосів регламентується Законом України «Про вибори Президента України» (стаття 13). Для того, щоб скористатися цим правом, журналісту потрібно пред’явити посвідчення. Єдине обмеження: на дільниці можуть одночасно перебувати не більше двох співробітників одного ЗМІ.

2. Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації (телефоном та у соціальних мережах) для журналістів під час передвиборної кампанії та виборів.
Телефон гарячої лінії приймальні НСЖУ: (044) 234-52-09
Крім того, можна написати оперативне повідомлення через Facebook:
Медіа-юрист, адвокат, секретар НСЖУ Валерій Макеєв
Голова НСЖУ Сергій Томіленко
Перший секретар НСЖУ Ліна Кущ
Прес-секретар НСЖУ Світлана Лазоренко

3. Також журналісти можуть отримати консультацію й допомогу у партнерів НСЖУ – медіаюристів:
Платформа прав людини
Інститут розвитку регіональної преси

4. Національна спілка журналістів України засуджує надання стороннім особам посвідчень журналістів та закликає і політичні штаби, і редакції медіа не зловживати правом перебування журналістів на виборчих дільницях.

Громадяни України, не журналісти, проконсультуватися щодо виборів можуть за телефоном гарячої лінії Комітету виборців України – 0800 212 575 (дзвінки безкоштовні)

поширити новину: