Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Незабаром у кожній амбулаторії Полтавщини пацієнт зможе проконсультуватись з вузькопрофільним спеціалістом, – Віктор Лисак

Зараз в охороні здоров’я України впроваджується технологія телекомунікаційних засобів. Полтавщина потрапила у п’ятірку пілотних областей. Телемедицина — це доступність можливості дистанційно проконсультувати лікаря різного рівня (серцево-судинні захворювання, бронхолегеневі, ендокринологія, дерматологія).

“Незабаром з кожної амбулаторії Полтавщини пацієнт зможе проконсультуватись з вузькопрофільним спеціалістом. У кожній амбулаторії буде “телемедицина”. Деякі райони вже обладнали свої амбулаторії необхідним. Всі інші амбулаторії обладнають за державний кошт. Ми порахували якого і скільки обладнання нам потрібно і вже ведемо перемовини з Мінрегіоном, адже кошти йтимуть через них”, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Завдяки цій системі пацієнту не потрібно буде їхати до лікаря у район чи область, а лікарю на прийом у віддалене селище. Згодом в амбулаторія буде інформація про вузькопрофільних спеціалістів та години “прийому”.

Читайте також: Телемедицина – це можливість для сільських мешканців отримати допомогу від вузькопрофільних лікарів, – Геннадій Зубко

“Телемедицина пришвидшить лікування і для самого пацієнта, адже він своєчасно отримає консультацію не чекаючи у черга та не їдучи у районну чи обласну лікарню. У більш серйозних випадках ми консультуємося, але вже у Полтаві, з фахівцями з вузькопрофільних Інститутів Києва”, – зазначив Віктор Лисак.

У перелік даний МОЗ спеціалістів на Полтавщині включили лікаря терапевта, який більш ширше розуміється у цих же захворюваностях.

“У лікарів, які консультують, обладнані у кабінетах робочі місця. Система вже працює і пацієнтів вже консультують. Не у всіх амбулаторія, але буде скрізь”, – додав Віктор Петрович.