Ви тут:
Спорт Суспільство 

Не стало одного з кращих баскетболістів всіх часів

Джона Гавлічека не стало на 79 році життя.

За інформацією Sport Arena, в останні роки життя Джон Хавлічек страждав хворобою Паркінсона, а три тижні тому захворів на пневмонію. Легенда Бостона померла в хоспісі, куди його помістили рідні.

Всю свою кар’єру Гавлічек провів в Бостоні. За Селтікс він відіграв 16 сезонів з 1962 по 1978 роки. Хавлічек 13 разів брав участь у матчі всіх зірок НБА, 11 раз був включений до збірної всіх зірок НБА.

У 1984 році Джон Хавлічек був прийнятий в баскетбольний зал Слави, а в 1996 баскетболіст потрапив в число 50 найбільших гравців в історії НБА.

Джон був сином чехословацьких іммігрантів, навчався в університеті штату Огайо, де захоплювався баскетболом та американським футболом. 1960 року з командою університету він став чемпіоном NCAA з баскетболу, а в 1961 – чемпіоном з американського футболу. 1962 року він був задрафтований одразу в 2 професійні спортивні ліги – НФЛ та НБА. У футбольну лігу його вибрали у сьомому раунді «Клівленд Браунс», а у баскетбольну – у першому раунді «Бостон Селтікс». Гавлічек вибрав баскетбол і не помилився. Хоча, спочатку він не був гравцем основного складу «кельтів», зате довів свою цінність для команди граючи «шостим номером». Тільки-но приєднавшись до «Селтікс» у 1962, Джон виграв з командою чотири чемпіонські титули поспіль. Загалом, Гавлчіек здобув 8 чемпіонських перснів, і за цим показником поступається лише своїм одноклубникам Біллу Расселу(11) та Сему Джонсу(10). Гавлічек був фізично та емоційно сильним, універсальним гравцем, граючи як на позиції форварда, так і захисника. Після відходу на пенсію Сема Джонса та Білла Рассела, «Гондо» відіграє все більшу роль у «Селтікс». Вже як лідер «кельтів», Гавлічек приводить свою команду до чемпіонства у сезоні 1973—1974, ставши найціннішим гравцем фінальної серії проти “Мілуокі Бакс”. Потім було його останнє чемпіонство у сезоні 1975—1976, а сезон 1977—1978 став фінальним акордом для «Гондо».

Система Orphus