Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині цукрові буряки заселяють довгоносики

За даними фахівців відділу прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Управління фітосанітарної безпеки, 22 квітня в області спостерігався літ та заселення посівів цукрових буряків звичайним буряковим довгоносиком.

Про це інформує Agronews з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Наразі шкідники перебуває в доброму фізіологічному стані, статевий індекс нахилений у бік самиць.

За даними Полтавського обласного центру з гідрометеорології, упродовж останніх днів температура на поверхні ґрунту прогрівалася до 39-42°Степла. При цьому масовий вихід та літ шкідника спостерігається за температури повітря 15-20°С, а на поверхні ґрунту 25-35°С.

Аграріям рекомендують провести обкопування бурякових полів і бурячищ ловчими канавками, розкласти отруєні принади. При ЕПШ звичайного бурякового довгоносика 0,2- 0,3 екз./м² фахівці рекомендують провести хімічні заходи захисту рослин.

“Обробки посівів слід проводити в тиху безвітряну погоду. Не менше, як за дві доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно обов’язково попередити Голів сільських і селищних рад, населення села та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставити попереджувальні знаки”, — нагадуються в Держпродспоживслужбі.

Система Orphus