Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині понад 200 аптек і аптечних пунктів видають ліки за електронним рецептом

У Полтавській області 228 аптек і аптечних пунктів видають ліки за електронним рецептом. Національна служба здоров’я України уклала договори з 39 юридичними особами – аптечними закладами. Серед них приватні установи, комунальні аптеки та ФОПи. Нові аптеки продовжують приєднуватися до участі в програмі. Водночас 16 юридичним особам відмовили та повернули документи на доопрацювання.

Про це розповів на брифінгу директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, повідомляють у Полтавській ОДА.

«З 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», почали отримувати препарпти від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. Насамперед пацієнт, який прийшов до аптеки, повинен повідомити номер рецепту. Аптекар перевіряє наявність ліків. Якщо хворого задовольняють наявні препарати, він повідомляє код е-рецепта, який йому приходить на мобільний, і бере ліки. Якщо ні, то пацієнт звертається до іншої аптеки», – сказав Віктор Лисак.

Він наголосив, що отримати електронний рецепт пацієнти можуть тільки у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким підписали декларацію. І додав, що ліки за унікальним кодом е-рецепта можна одержати в аптеках-учасницях програми «Доступні ліки» по всій Україні.

Нині 75% жителів Полтавщини уклали договори з сімейними лікарями.

поширити новину: