Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині пам’ять жертв аварії на ЧАЕС вшанували скорботною ходою, провели мітинг-реквієм та поминальну панахиду (ФОТО)

У Лубнах відбувся захід з вшанування пам’яті жертв аварії на ЧАЕС. Близько двох сотень людей зібралися на Ярмарковій площі міста з квітами, фотокартками померлих родичів та прапорами. Скорботною ходою вони рушили до пам’ятного знака «Лубенцям-учасникам ліквідації на аварії на ЧАЕС». На початку колони військові несли ікону «Чорнобильський Спас».

Вшанувати пам’ять прийшли ліквідатори, представники влади, духовенство, делегація з італійського міста Сестрі-Леванте та просто небайдужі мешканці міста. Мітинг-реквієм розпочали з хвилини мовчання, вшановуючи пам’ять тих, хто віддав своє життя під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 33 роки тому.

«Пам’ятаю той день – 26 квітня 1986 року. Влада намагалася приховувати, що насправді відбулося. Але це була найбільша техногенна катастрофа ХХ століття. Першими відгукнулися наші пожежники, військові лікарі. Близько 600 тисяч людей брали участь у ліквідації аварії та її наслідків. Серед них й 30 тисяч полтавців. Нині чорнобильці стикаються з низкою проблем. Влада намагається підтримувати цих людей. Цього року на їхню підтримку ми спрямували 10 млн грн. Зичимо нашим чорнобильцям добра, здоров’я та миру», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь.

Він також вручив орден «За мужність» ІІІ ступеня ліквідатору-лубенцю Анатолію Черкасцю, а ліквідаторів відзначили почесними грамотами Полтавської ОДА.

У свою чергу голова громадської організації ветеранів та інвалідів Полтавської області «Союз Чорнобиль України» Віктор Шкурпела подякував італійським родинам за підтримку. Він також повідомив, що цього року також 25 дітей із Полтавщини поїдуть на оздоровлення до Італії.

До речі, за ініціативи чорнобильців Лубенщини біля пам’ятного знака сьогодні урочисто відкрили мармурову дошку народу Італії. Саме італійські родини 24 роки поспіль оздоровлюють дітей-чорнобильців із Полтавщини на березі Середземного моря. З італійськими доброчинцями організація об’єднання «Союз Чорнобиль України» співпрацює вже два десятиліття.

«Пройшовши з вами ходою пам’яті, ми відчули масштабність цієї події. Згадали разом із вами дона Мікеле Коста, який першим звернув увагу на чорнобильських дітей. Саме він започаткував добру справу з оздоровлення дітей із чорнобильських сімей Полтавщини. Він, як ніхто, розумів, наскільки ця допомога конче потрібна дітям. Ми представляємо асоціацію, яка продовжує його справу», – розповів голова Асоціації «Затока Казок» Бруно Канепа.

Наприкінці мітингу-реквієму в небо випустили паперових журавликів.

Потім учасники рушили в село Мгар, до Гори Скорботи. Тут за загиблими учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відслужили заупокійну літію. Також на Алеї пам’яті ліквідаторів відкрили меморіальну дошку священнику дону Мікеле Коста.

«Ідея встановлення мармурової дошки виникла в серпні минулого року. Тоді наша делегація перебувала в Італії. Ми відвідали могилу священика дона Мікеле Коста. Поглянувши на фото, згадали його, як він приїздив у Полтаву. Виникла ідея вшанувати його пам’ять в Україні. Кошти виділила організація «Союз Чорнобиль Україна» та спонсори. Її вартість – 4400 грн», – розповів голова громадської організації ветеранів та інвалідів Лубенського району «Союз Чорнобиль Україна» Микола Чудак.

За словами міського голови Лубен Олександра Грицаєнка, сьогодні у Лубнах проживає 1460 чорнобильців. З них майже половина – 580 – інваліди чорнобиля та 222 вдови. За 33 роки від дня аварії на ЧАЕС у місті померло 560 чорнобильців. Зокрема, за 2018 рік- 28, а цього року за межу уже відійшли 8.

Загалом на Полтавщині проживає 20 тисяч чорнобильців.

 

 

 

Система Orphus