Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині для перекваліфікації безробітних проводять короткотермінові курси

Торік у Полтавські області налічувалось 63,3 тисячі зареєстрованих безробітних. Через службу зайнятості минулого року пройшло рекордне число –72,3 тисячі вакансій.

Професійний склад безробітних нині такий, що багато людей потребують профнавчання, підвищення кваліфікації. Чимало давно не працювали і втратили трудові навички, що заважає знайти нову роботу. При цьому виробництво не може чекати кілька місяців, поки людину підготують у центрі профтехосвіти. Незайнятому населенню потрібна робота вже зараз, роботодавці ж відчувають значний дефіцит трудових ресурсів, повідомляють у Полтавському обласному центрі зайнятості.

Виходом можуть стати короткотермінові курси з підготовки працівників за гостродефіцитними в регіоні напрямками. Саме про це говорили за «круглим столом» у Полтавському обласному центрі зайнятості.

Обговорювали проблеми працевлаштування людей, переважно із сільської місцевості. Так, для жінок створюються швейні і хлібопекарські міні-виробництва в селищах і селах, чоловікам пропонуються логістичні транспортні маршрути підвезення на роботу, вахтовий метод тощо.

Присутні переглянули відеофільм про виробничі міні-цехи в сільській місцевості. Нині їх по області діє 14.

Говорили про навчання людей, які потребують короткотермінових професійних курсів, щоб швидше приступити до роботи і задовольнити потреби роботодавців у професіях, найбільш затребуваних зараз на ринку праці. Йшлося переважно про фах швачки, пекаря і кондитера.

У роботі “круглого столу” взяли участь директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, яка провела засідання, керівник проекту “Професійна інтеграція ВПО в Україні”, директор програми GIZ Йенс Адам, координатори проектів GIZ Яна Печенка, Наталія Малютіна, директор Полтавського центру професійно-технічної освіти ДСЗ Володимир Онацько, роботодавці в харчовій і швейній галузях та інші фахівці, причетні до теми профнавчання, працевлаштування, надання соціальних послуг.

– Ми, як служба зайнятості, є учасниками проекту з навчання дорослого населення. Нині навчаємо швачок, наступний етап ­ – навчатимемо кравців і закрійників. Служба занятості працює в тісній зв’язці з соціальними партнерами, з міжнародними організаціями, підприємцями, – наголосила Катерина Клавдієва. – До професійного навчання дорослого населення, що підвищує конкурентоздатність робочої сили, в 2018 році залучили 7,7 тисячі людей. Для внутрішньо переміщених осіб за допомогою міжнародних програм організовані громадські оплачувані роботи 885 чоловік. 13 роботодавцям надана допомога для працевлаштування ВПО, 19 осіб таким чином працевлаштовані, 5 підприємцям з числа ВПО допомогли в започаткуванні власної справи.

450 людям цієї категорії загалом за всі роки допомогли отримати гроші різноманітних грантових програм. На Полтавщині реалізовували цікавий проект «Рука допомоги», де кошти вкладалися у втілення бізнес-ідей громадян соціально вразливих категорій.

– Приємно бачити, як ви допомагаєте людям знайти роботу, – сказав Йенс Адам. – Центр зайнятості підтримує підприємців, готує людей для роботи в швейній галузі. Ми бачимо зв’язок служби зайнятості і роботодавців, бачимо багатьох людей, яким цікава швейна справа. Наша організація працює в 132 країнах, робота спрямована на поліпшення економічної ситуації і сталий соціально-економічний розвиток. Наш проект займається навчанням і перепідготовкою дорослого населення переважно соціально вразливих груп.

Учасники «круглого столу» розглянули наявність відповідних закладів, матеріально-технічної бази для навчання кожній з обговорюваних професій, строки підготовки тощо.

Обговорили можливість співфінансування такої освітньої програми за рахунок проектів GIZ і коштів підприємств, зацікавлених у кваліфікованих працівниках.

Фізична особа-підприємець з числа переселенців, власниця ательє Інна Калініна зазначила, що її підприємство, яке шиє сукні для різних країн світу, потрібує кваліфікованих закрійниць і кравців.

Керівник ТОВ «Полтавський хлібокомбінат «Кулиничі» Олександр Козуб наголосив, що підприємству потрібні не лише пекарі, але й формувальники, пакувальники, оператори печей, продавці хлібобулочних виробів. Комбінат навчає людей на робочих місцях і здійснює підвезення працівників на роботу з міста і чотирьох сільських районів.

За допомогою служби зайнятості з 2011 року на цьому хлібозаводі укомплектовані 400 робочих місць.