Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Лубенщині чорнобильців вшанували легкоатлетичним пробігом

Десятки років поспіль напередодні чергової річниці аварії на ЧАЕС на Лубенщині проходить легкоатлетичний пробіг пам’яті, який символічно єднає пам’ятні місця: пам’ятний знак лубенцям-учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС у м. Лубни та чорнобильський знак, відкритий на честь земляків у с. Мгар на Алеї пам’яті.

Цьогорічний спортивний захід пам’яті відбувся 24 квітня за участю ліквідаторів, вихованців Дитячо-юнацьких спортивних шкіл, керівництва міста та району.

 

Учасниками найпершого пробігу були самі чорнобильці. З часом естафету підхопило підростаюче покоління, і вже останні чотири роки бігаютьє виключно діти.

Голова правління районної організації Микола Чудак під час короткого мітингу, який передував забігу, розповів, що ініціатором спортивного заходу був Валерій Козюра, котрий впродовж 19 років власним прикладом стимулював учасників пробігу. Перед початком пробігу його учасники поклали квіти до пам’ятного знака та сфотографувалися на пам’ять.

Легкоатлети рушили знайомим маршрутом до пам’ятного знаку на алеї пам’яті, де їм були вручені солодкі подарунки від районної та міської влади.

Система Orphus